У Міжнародний день захисту дітей у Хмельницькому відбувся медичний пікнік

У Міжнародний день захисту дітей у Хмельницькому відбувся медичний пікнік

У хмельницькому медичному пікніку взяли участь майже 20 медичних і фармацевтичних закладів
У медичному пікніку взяли участь майже 20 медичних і фармацевтичних закладів, 1 червня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Приблизно 20 хмельницьких медичних і фармацевтичних комунальних та приватних закладів взяли участь у медичному пікніку, який відбувся в парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана. Майже всі локації були для дітей, щоб вони змалку вчились берегти здоров'я.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

"Пікнічок ми присвятили до Дня захисту дітей. До нього долучилися ті заклади, які працюють саме з дітьми. Ми хочемо навчити молоде покоління зміцнювати й зберігати своє здоров'я, щоб доводилось менше звертатися до медиків. Тут ми проводимо скринінговий огляд. Якщо запідозрили якісь негаразди, то варто звернутися в лікувальний заклад і провести більш детальні обстеження", — пояснив Борис Ткач.

Під час медичного пікніка у Хмельницькому розповідали про першу допомогу під час опіків
Під час медичного пікніка розповідали про першу допомогу під час опіків, 1 червня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

За його словами, дорослі також могли пройти огляд. Наприклад, майбутні медсестри, які навчаються у Хмельницькому базовому медичному фаховому коледжі, розповідають відвідувачам про дитяче вигодовування і те, як робити штучне дихання немовлятам чи вимірювати їхню вагу.

Хмельничанка Олена розповіла, вирішила зробити на медичному пікніку УЗІ черевної порожнини своєму онукові, адже це безплатно і без черги: "Ми вийшли на прогулянку і дуже приємно були здивовані, що стільки всього побачили. Дитина дуже всім зацікавилась. Ми вражені, що заклади можуть показати, які послуги надають".

Лікарка функціональної діагностики дитячої лікарні Анастасія Сабадош зазначила, робить в наметі електрокардіограму та бронхоспірометрію. За її словами, останнє дослідження — нове для Хмельницького. До минулого року його не проводили, а після ковіду воно актуальне.

В одному з наметів під час медичного пікніка у Хмельницькому можна було зробити електрокардіограму
В одному з наметів під час медичного пікніка можна було зробити електрокардіограму, 1 червня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

"Зараз є дуже багато пацієнтів, у яких після ковіду змінилася структура легень, вони заповнюються сполучною тканиною, через що не здатні на повну виконувати свою функцію. Медицина має бути профілактичною, бо зазвичай люди дотягують до того, коли хворобу потрібно лікувати, а це досить тривалий і складний процес", — пояснила Анастасія Сабадош.

Заступниця завідувача комунальної аптеки Тетяна Новак зазначила, у їхньому наметі фармацевти розповідають про препарати й лікарські трави: "Зараз добре збирати лікарські трави, які ростуть у нашій місцевості, напевно, вони знайомі всім: нагідки, чистотіл, м'ята. Проте, мабуть, не всі знають, що грицики — це кровоспинний засіб".

Медичний пікнік у Хмельницькому був присвячений Міжнародному дню захисту дітей
Медичний пікнік був присвячений Міжнародному дню захисту дітей, 1 червня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Завгосп аптеки Володимир Жила розповів, у наметі відвідувачам роздають дорожні аптечки: "Така аптечка з елементарними засобами в кожного має бути обов’язково. У ній є медичні рукавички, ковдру першої медичної допомоги, ножиці, пластир, пов’язка для опіків, бинт".

За словами, Бориса Ткача, медичний пікнік тривав з 09:00 до 15:00.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок