Суд у Бразилії зобов'язав президента носити маску на людях

Суд у Бразилії зобов'язав президента носити маску на людях

Суд у Бразилії зобов'язав президента носити маску на людях
АР

Суд у Бразилії постановив, що президент країни Жаїр Болсонару зобов'язаний носити захисну маску, коли знаходиться у громадських місцях на території країни та навколишньому територіальному окрузі.

Як пише BBC, громадськість критикує ультраправого Болсонару за применшення ризику коронавірусу. Зокрема президент порівнював COVID-19 із легким грипом, тоді як наразі Бразилія займає друге місце у світі за кількістю випадків хвороби та смертей від неї.

Незважаючи на високі показники поширення коронавірусу, Болсонару неодноразово з'являвся на публіці без маски, вітаючи своїх прихильників. Так, на одному із мітингів у нього почався кашель, а на іншому — він чхав у руку, а відразу після цього — тиснув руку літній жінці.

Вимога носити маски у федеральному окрузі набула чинності 30 квітня. Це правило запровадив губернатор Ібанейс Роша, і вимагав, щоб люди закривали носа і рота у всіх громадських місцях включаючи громадський транспорт, магазини та торговельні та виробничі приміщення. Постанова федерального судді означає, що Болсонару, як і будь-які інші державні службовці, які не дотримуються цієї вимоги, мають заплатити штраф у розмірі 2000 бразильських реалій.

З початку пандемії Болсонару стверджував, що заходи, вжиті для стримування розповсюдження вірусу, можуть завдати більше шкоди, ніж сама пандемія. 22 червня він укотре закликав послабити карантин і відкрити магазини з підприємствами. Однак поки губернатори бразильських штатів проти і не збираються послаблювати обмеження.

Що відомо

  • Станом на 23 червня загальна кількість жертв коронавірусу в світі становила 472 тисяч осіб, одужало 4,5 мільйона пацієнтів.
  • Лідерами за загальною кількістю виявлених випадків є США Бразилія та Росія.
  • Деякі країни світу вже почали поступовий вихід з карантину, зокрема відкривають свої кордони для туристів.
  • Згідно з дослідженням BBC, кількість смертей у 6 містах Бразилії 38% вище середнього показника.
  • У США пасажира American Airlines зняли з рейсу після того, як він відмовився надягнути захисну маску відповідно до політики безпеки через COVID-19.
  • В Україні дію адаптивного карантину продовжили до 31 липня.
  • ВООЗ заявила, що ситуація з пандемією коронавірусу загалом у світі погіршується.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
На початок