Візит Сі Цзіньпіна в Росію зменшив ризик ядерної війни — Боррель

Візит Сі Цзіньпіна в Росію зменшив ризик ядерної війни — Боррель

Візит Сі Цзіньпіна в Росію зменшив ризик ядерної війни — Боррель
. Президент РФ Володимир Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін, 21 березня 2023 року. Фото: AP

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час поїздки в Москву дав зрозуміти Володимиру Путіну про неприпустимість розгортання ядерної зброї.

Як повідомляє Financial Times, про це у коментарі журналістам заявив високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.

"За словами високого представника зовнішньої політики Європейського Союзу, візит Сі Цзіньпіна до Москви цього місяця зробив світ безпечнішим, зменшивши ймовірність того, що Володимир Путін застосує ядерну зброю", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, Боррель сказав журналістам, що Сі Цзіньпін дав зрозуміти російському президенту, що той не повинен розгортати ядерну зброю. При цьому лідер КНР навів мирний план Китаю щодо війни в Україні, який застерігає проти її застосування.

"Цей візит зменшує ризик ядерної війни, і вони (Китай — ред.) дали це дуже чітко зрозуміти", — зауважив політик.

За його словами, при цьому ЄС не бачить доказів на користь того, що Китай планує надати Росії зброю.

"Вони не перетнули жодних червоних ліній", — заявив Боррель.

Що відомо про візит Сі Цзіньпіна до Москви

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Це перший візит закордонного лідера до Володимира Путіна після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії, який є підозрюваним у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

Раніше Міністерство закордонних справ Китаю закликало Міжнародний кримінальний суд зайняти "справедливу позицію", коментуючи ордер на арешт Путіна.

Читайте також

Підписали дві спільні заяви та обговорили "українську кризу": головне з пресконференції Путіна і Сі Цзіньпіна

Сі Цзіньпін не дасть Путіну необхідну для війни проти України підтримку — ISW

На початок