Україна залучить грант від Світового банку на $2,5 млрд. Куди підуть гроші

Україна залучить грант від Світового банку на $2,5 млрд. Куди підуть гроші

Світовий банк. Ілюстративне фото
Світовий банк. Ілюстративне фото: thebalance.com

Україна залучить із цільового фонду Світового банку грант розміром у 2,5 мільярди доларів. Кошти спрямують на відшкодування витрат з держбюджету на нагальні соціальні потреби.

Про це повідомляє пресслужба міністерства фінансів України.

Уряд схвалив проект розпорядження президента України про делегацію України для участі в переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення другої угоди про грант Цільового фонду багатьох донорів.

"У рамках досягнутих домовленостей Україна зможе отримати грант обсягом 2,5 млрд доларів США. Ці кошти будуть надані Сполученими Штатами Америки у рамках створеного Світовим банком механізму Цільового фонду багатьох донорів як Четвертого Додаткового фінансування для проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні", — йдеться у повідомленні.

Залучені кошти спрямують на відшкодування витрат держбюджету для забезпечення соціальних витрат, зокрема:

  • на пенсійні виплати
  • підтримку окремих програм державної соціальної допомоги (допомога малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, виплати ВПО, субсидії для оплати житлово-комунальних послуг; допомога у зв’язку із вагітністю і пологами, при народженні дитини, при усиновленні, допомога на дітей одиноким матерям)
  • на оплату відповідним працівникам державних органів, працівникам сфери освіти (шкіл та ЗВО),
  • виплати працівникам ДСНС та на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.

В Україні також впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку інвестиційний проект "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні", загальний обсяг якого на сьогодні становить 14,9 млрд доларів США та 1,4 млрд євро.

"З червня 2022 року вже залучено до загального фонду держбюджету позикових та грантових коштів на підтримку України на загальну суму 12,96 млрд доларів США та 1,19 млрд євро", — йдеться у повідомленні Мінфіну.

24 березня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із делегацією Світового банку на чолі з віцепрезиденткою у справах регіону Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде. Було обговорено забезпечення фінансування донорами за координації Світового банку проєктів з відновлення України, насамперед у сферах транспорту, електроенергетики та охорони здоров’я.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 рази перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

"60% чеських компаній зацікавлені інвестувати в Україну зараз" — Уповноважений з питань відновлення України

Стратегія відбудови. Запрацював офіс відновлення Миколаївщини

Вибір редакції

На початок