Українські військові закінчили тренування на танках Challenger 2 у Британії

Українські військові закінчили тренування на танках Challenger 2 у Британії

танк Challenger 2
. Навчання українських військових користуванню танками Challenger 2 у Великій Британії. Фото: twitter.com/DefenceHQ

Українські екіпажі повернулися додому після навчання у Великій Британії на танках Challenger 2. Про це повідомляє The Guardian.

Як зазначили у Міноборони Сполученого Королівства, протягом кількох тижнів, українці пройшли навчання, яке включало інструкції, зокрема, як керувати танком та працювати разом як екіпаж, а також ефективно ідентифікувати цілі та вражати їх.

Міністерство схарактеризувало Challenger 2 як "поступову зміну можливостей" для Збройних сил України, заявивши, що танки запропонують їм одні з найсучасніших і найдосконаліших систем стрільби у світі.

Міністр оборони Британії Бен Уоллес заявив, що українські солдати повернуться на батьківщину краще оснащеними та навченими.

Куратор навчальної місії лейтенант Джон Стоун назвав підготовку українських захисників "величезною честю".

"Ми всі дуже вражені рівнем продемонстрованої компетентності і не сумніваємося, що наші друзі будуть використовувати танки Challenger 2 найефективніше у майбутніх битвах на захист своєї батьківщини", — зазначив британський офіцер.

Окрім 14 британських танків Challenger, Британія відправляє Україні 20 бронетранспортерів Bulldog та 30 самохідних артилерійських установок AS-90.

Представники ЗСУ вирушили до Британії незабаром після того, як у січні британський прем'єр Ріші Сунак оголосив про передачу 14 танків Challenger 2. Очікується, що українські екіпажі та танки будуть на позиції вчасно для весняного контрнаступу, який, як вважають, уже готується.

Що відомо про постачання танків Challenger 2 Україні

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Тоді повідомлялось, що Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2. Це — основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

Британія сподівається, що танки Challenger прибудуть в Україну у березні.

Українські танкові екіпажі 29 січня прибули до Великої Британії, щоб розпочати підготовку до подальшої боротьби проти Росії, зокрема пройти навчання на танках Chellenger.

У лютому міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Велика Британія може запропонувати Україні більше своїх основних бойових танків на додаток до 14 вже обіцяних, але це буде залежати від оборонних потреб країни.

4 березня посол України у Великій Британії Вадим Пристайко повідомив, що країна передасть Силам оборони зі своїх запасів удвічі більше основних бойових танків Challenger 2, ніж пообіцяла.

Читайте також

Британія оприлюднила відео тренувань українських військових на танках Challenger 2

Велика Британія поставить Україні снаряди зі збідненим ураном для танків Challenger 2

На початок