"Найважче — втрачати побратимів". 19-річний нацгвардієць несе службу на Донецькому напрямку

"Найважче — втрачати побратимів". 19-річний нацгвардієць несе службу на Донецькому напрямку

"Найважче — втрачати побратимів". 19-річний нацгвардієць несе службу на Донецькому напрямку
Фото: Суспільне Донбас

19-річний нацгвардієць Євген несе службу на Донеччині. До повномасштабної війни він був солдатом строкової служби, та відразу підписав контракт. Навіть про найзапекліші бої військовий розповідає з посмішкою. Про те, як командував підрозділом, про російську тактику ведення бою, про найскладніше та про найцінніше — боєць розказав Суспільному.

19-річний нацгвардієць Євген початок повномасштабного вторгнення Росії зустрів солдатом-строковиком. Та, як він розповів, одразу підписав контракт.

Бойове хрещення пройшов у Тернах, воював і у лісах під Кремінною.

За словами Євгена, російські військові штурмують постійно: не шкодують ані техніки, ані людей.

"Було, що декілька танків виїжджали на нашу позицію. Нашу позицію косили та сусідню. Ще розкидували "дими", щоб коли піхота піде, ми її відразу не бачили. Потім виїхала ще БМП, теж відстрілялась, від'їхала. Але вони успіху не мали", — згадує одну російських атак боєць.

В певний момент йому довелося виконувати обов’язки командира підрозділу.

"Командувати, коли люди поважніші за тебе віком, це важкувато, але можна. Ти боїшся когось втратити, бо потім можеш почати винити себе, що це ти десь прорахувався. Невірне рішення прийняв і хтось через це може постраждати. Бігав по всім окопам, питав, що у хлопців: у кого як — щоб знати ситуацію повністю. А це було дуже небезпечно, бо працював танк по нашій позиції. Поки він перезаряджається — це десь секунд 7-6, от в тебе є час, щоб добіжать до сусідньої позиції", — розповідає Євген.

Найважчими, каже, виявились не багатогодинні бої, а втрата побратимів.

"Ти з ним можеш п’ять хвилин назад балакав, через п’ять хвилин його вже може не стати. Або якщо поранений, його на евакуацію треба. Треба його донести. А буває таке, дуже складні ситуації, що немає можливості його евакуювати, бо обстріл і можна покласти ще більше людей. Війна навчила мене, що треба цінити моменти, коли тихо, спокійно, в тебе вся сім’я в зборі: ви разом відпочиваєте", — розповів військовий.

Його рідна Охрімівка в Запорізькій області наразі окупована.Та Євген вірить, скоро її неодмінно звільнять: "Я кажу, що все буде добре, все буде Україна".

Читайте також

За один будинок можемо воювати тижнями: розповідь нацгвардійця про бої за Бахмут

Склав інструкцію, як швидко будувати бліндажі. Колишній інженер став мінометником і захищає Донеччину

"Проти нас воюють, як книжка пише". Оборонець Бахмута розказав про бої за місто

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок