"Форпост Ірпінь". Вийшов фільм до річниці визволення міста

"Форпост Ірпінь". Вийшов фільм до річниці визволення міста

"Форпост Ірпінь". Вийшов фільм до річниці визволення міста
Фільм про оборону Ірпеня Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Основна сюжетна лінія фільму "Форпост Ірпінь" — оборона міста силами ЗСУ та територіальної оборони з 24 лютого по 28 березня 2022 року під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Відеоматеріали знімали безпосередні учасники подій: тероборонівці, бійці ЗСУ, лікарі, волонтери, цивільні жителі, які евакуювалися.

Про це повідомляє мер Ірпеня Олександр Маркушин у Telegram.

Зазначається, що Ірпінь звільнили 28 березня 2022 року. Місто стримало російські війська на шляху до столиці та отримало статус "Ірпінь – місто-Герой". Цьому передували бої, внаслідок яких було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури.

"Ці події відображені у фільмі "Форпост Ірпінь", основою якого стали відеоматеріали, зняті на мобільні телефони безпосередніми учасниками подій лютого-березня 2022 року",— каже Маркушин.

За його словами, фільм створено на основі книги "Битва за Ірпінь" Петра Щербини, який виступив продюсером та керівником авторської групи стрічки до річниці визволення міста.

"Форпост Ірпінь" озвучив український рок-музикант, соліст гурту "Друга Ріка" Валерій Харчишин. Фільм можна переглянути на сайті.

Що відомо про оборону Ірпеня

28 березня 2022 року мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив про звільнення міста від російських військ. За даними на січень 2023 року, під час оборони Ірпеня віддали життя 39 захисників-бійців територіальної оборони Ірпеня та військовослужбовців ЗСУ. Також під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.

24 лютого 2023 року, у роковини повномасштабного російського вторгнення, мер Ірпеня повідомив, що за рік війни загинули майже 60 ірпінців, захищаючи своє місто і Україну. За його словами, Алея слави в Ірпені, де поховані захисники, зросла у 6 разів.

24 серпня минулого року в Ірпені відкрили перший в Україні пам'ятний знак Силам Територіальної оборони ЗСУ.

В Ірпені на Київщині встановлять меморіальні дошки усім мешканцям, які загинули, захищаючи місто від російських окупантів. Відповідне рішення ухвалили 28 лютого на засіданні міської ради. Місця, де будуть розміщені меморіальні дошки, узгоджуватимуть із родичами загиблих захисників.

Читайте також

Ірпінь відбудують фахівці з 10 країн світу

Ірпінь отримав грант на відновлення інфраструктури міста

На Київщині багатоповерхівку з малюнком Бенксі допоможуть відновити студенти

ЄС схвалив спільну закупівлю ракет для України, у Києві відкриють представництво МКС. 394 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок