У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь" про оборону міста-героя

У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь" про оборону міста-героя

У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь" про оборону міста-героя
Фото: Олександр Маркушин/Telegram

У Музеї історії Києва презентували книгу "Битва за Ірпінь" першу в Україні хронологію героїчної боротьби ірпінчан за своє місто у лютому-березні 2022 року. Автор — журналіст, медіа-консультант, літератор Петро Щербина. Книга описує події весни минулого року: від боїв на блок-постах до евакуації цивільного населення "Дорогою життя" під мостом на Романівці.

Про це написав у своєму Telegram мер Ірпеня Олександр Маркушин. За його словами, автор книги Петро Щербина з перших днів війни як волонтер очолив напрямок гуманітарного забезпечення міста і координував взаємодію з медіа Європи та США, які готували свої репортажі з поля бою в Ірпеня.

Автор книги "Битва за Ірпінь" Петро Щербина (справа)
Автор книги "Битва за Ірпінь" Петро Щербина (справа). Фото: Олександр Маркушин/Telegram

"Битва за Ірпінь" розповідає, як маленьке місто не пропустило російські війська до столиці України — Києва. Ціна героїчного спротиву — життя 39 захисників-бійців територіальної оборони Ірпеня та військовослужбовців ЗСУ. "Ця книга — знак пошани до їхнього подвигу", — зазначив мер.

Він додав, що примірники видання про оборону Ірпеня надійдуть до міської бібліотеки, Музею історії Ірпеня та місцевих навчальних закладів.

Що відомо про оборону Ірпеня і вшанування подвигу захисників міста

В окупації Ірпінь перебував понад 3 тижні. Українські військові 28 березня звільнили місто від російських військ, а усю Київську область ще 2 квітня 2022 року. Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.

Наприкінці березня минулого року Президент Володимир Зеленський присвоїв звання "міста-герої" Бучі та Ірпеню з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених під час відсічі збройній агресії Російської Федерації проти України.

В Ірпені відкрили перший в Україні пам'ятний знак бійцям ТрО Збройних сил України. Його встановили на честь добровольців, які стали на оборону Ірпеня на початку повномасштабного вторгнення Росії. Також в Ірпені на Київщині може з'явитися стела або пам'ятник на честь волонтерів, а зруйнований військами РФ міст через річку Ірпінь стане частиною меморіалу.

Читайте також

Допомагали дітям у Броварах після авіакатастрофи. У ДСНС нагородили старшокласників

На початок