Ірпінь відбудують фахівці з 10 країн світу

Ірпінь відбудують фахівці з 10 країн світу

Ірпінь відбудують фахівці з 10 країн світу
Фото: Олександр Маркушин \ Telegram

Спеціалісти з понад 10 країн та 3 континентів об’єднались за для проєкту з відновлення України на прикладі міста Ірпінь на Київщині. Під час онлайн-зустрічі вони спланували дорожню карту відбудови міста. Про це повідомила пресслужба Irpin Reconstruction Summit.

У зустрічі взяли учать понад 50 найкращих спеціалістів світу. Учасники представляли низку організацій, включаючи ООН, Комітет регіонів (ЄС), а також фахівці з США, Чилі, Франції, Італії, Великобританії та Німеччини.

На зустрічі обговорили бачення довгострокової реконструкції Ірпеня, запропоноване американською компанією Gensler. Вони перетворять місто на ключову модель для реконструкції інших міст України.

Ірпінь відбудують фахівці з 10 країн світу
Фото: Irpin Reconstruction Summit

Спеціалісти проведуть опитування серед населення, аби реконструкція відповідала бажанням місцевих та унікальним характеристикам міста. Результати опитування покладуть в основу подальшого плану відбудови і зберуть наступну зустріч.

"Відбудова Ірпеня має слугувати моделлю для всієї міжнародної спільноти, втілюючи дух стійкості та незламності українського народу в нашому прагненні до свободи", – зазначив голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Що відомо про міжнародну допомогу Ірпеню

Міжнародний комітет Червоного Хреста надасть понад 45 мільйонів гривень на реконструкцію пошкоджених об'єктів "Ірпіньводоканалу" на Київщині.

Американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині, яке зазнало руйнувань на початку повномасштабного вторгнення Росії. Це передбачає меморандум, який підписали у Вашингтоні.

Мешканці Ірпінської громади можуть подати заявки на отримання грошової допомоги від Благодійного фонду "Право на захист". Фінансова допомога надаватиметься 3 місяці. Загальна сума виплат — 6660 грн.

Читайте також

Ірпінь отримав грант на відновлення інфраструктури міста

На початок