Виїзд УПЦ МП триває попри заяви про брак часу: Ткаченко прокоментував ситуацію навколо Києво-Печерської Лаври

Виїзд УПЦ МП триває попри заяви про брак часу: Ткаченко прокоментував ситуацію навколо Києво-Печерської Лаври

Виїзд УПЦ МП триває попри заяви про брак часу: Ткаченко прокоментував ситуацію навколо Києво-Печерської Лаври
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: УНІАН

Представники Української православної церкви Московського патріархату продовжують виїжджати з Нижньої Лаври, хоча до цього дійсно надсилали листи до заповідника стосовно того, що вони не встигають виїхати до 29 березня.

Про це в ефірі Суспільного 23 березня розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

"Вивозять бойлери, столи, стільці. Зараз працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого і рухомого майна, музейних експонатів, які також перебували в користуванні УПЦ (МП). Коли комісія завершить свою роботу, можна буде чітко сказати, що було не так", — зазначив Ткаченко.

Він також наголосив, що заяви представників УПЦ МП про те, що "куполи почорніли" або "печери перекрили назавжди", не відповідають дійсності.

Крім того, міністр зауважив, що священослужителі УПЦ МП себе вважають "не священниками, які мають спілкуватися з Богом та з вірянами, а чиновниками від Бога" коли говорять про те, що це вони облаштували Лавру, а отже мають право на приміщення.

"Не братія зробила, а прихожани зробили.Саме вивезення того, що вже зроблено, це вже ставить певні запитання. Там є багато новобудов — а це об’єкт ЮНЕСКО — на які немає відповідних дозволів. Віряни мають розуміти, що святиня належить державі, і там монаше життя буде продовжуватися", — підсумував Ткаченко.

Раніше сьогодні намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ (МП) Митрополит Павло (Лебідь) заявив, що представники Української православної церкви (МП) не залишать територію Києво-Печерської лаври після 29 березня, оскільки не мають достатньо часу вивезти всі речі.

Що відомо про події навколо Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ (МП) розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати під час перебування там УПЦ (МП).

Читайте також

"Московський патріархат": чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

В УПЦ МП заявили, що їм заборонили молитися в Лаврських печерах

На початок