Канада розширює програму підтримки українських біженців

Канада розширює програму підтримки українських біженців

Канада, Торонто
. Торонто, Канада. Фото: Getty Images

Канада розширює програму підтримки, яка має на меті допомогти українцям та їхнім найближчим родичам стати тимчасовими мешканцями країни та легко подати заявку на отримання дозволу на роботу чи навчання. Про це повідомляє міністерство імміграції Канади.

"Ми продовжуємо працювати над тим, щоб надати українцям тимчасовий безпечний притулок і життєво важливі послуги та підтримку. Канада продовжуватиме підтримувати народ України, включаючи тих, хто був змушений тікати від вторгнення РФ", — сказав міністр імміграції Канади Шон Файзер.

Програма підтримки передбачає:

  • Українці та члени їхніх сімей зможуть до 15 липня 2023 року безкоштовно подавати документи за кордон на отримання візи CUAET;
  • Будь-хто, хто має візу CUAET, матиме можливість поїхати до Канади до 31 березня 2024 року відповідно до спеціальних заходів;
  • Власники CUAET, які вже перебувають тут, у Канаді, матимуть можливість до 31 березня 2024 року безкоштовно продовжити або змінити свій тимчасовий статус за допомогою цих заходів.

Послуги з поселення залишаться доступними для українців та членів їхніх сімей після прибуття, щоб вони на час перебування у Канаді могли бути повноцінними членами громади.

Українці та члени їхніх сімей також продовжуватимуть користуватися одноразовою тимчасовою фінансовою підтримкою, а також доступом до екстреного житла на термін до 2 тижнів, якщо це буде необхідно після їх прибуття до Канади.

Читайте також: Помістила своє життя у валізу 23 кг: досвід одеситки, яка переїхала під час війни до Канади

Довідка: Канадсько-український дозвіл на надзвичайні поїздки (CUAET) запроваджений у 2022 році, щоб допомогти українцям та членам їхніх родин якнайшвидше приїхати до Канади та надати їм можливість працювати та навчатися в країні.

Заходи CUAET також дають тим, хто вже перебуває в Канаді, можливість продовжити свій статус відвідувача, дозвіл на роботу або дозвіл на навчання, щоб вони могли продовжувати тимчасово жити, працювати або навчатися в Канаді.

Програми тимчасового проживання призначені для того, щоб допомогти тим, хто постраждав від війни, знайти тимчасовий притулок у Канаді, поки не буде безпечно повернутися в Україну. Тимчасові мешканці можуть подати заяву на постійне проживання за допомогою різних програм, якщо вони вирішать залишитися в Канаді після закінчення терміну тимчасового перебування.

Як Канада допомагає Україні у війні проти Росії

Збройні сили Канади з 2015 року в рамках операції Unifier проводили навчання солдатів та офіцерів української армії на Яворівському полігоні у Львівській області, але на початку лютого 2022 року ухвалили рішення перемістити своїх військових до інших країн Європи. Раніше Оттава оголошувала, що канадські військові інструктори планували перебувати в Україні в рамках операції Unifier до 2025 року.

За словами міністерки оборони Аніти Ананд, канадські інструктори з 2015 року навчили понад 35 тисяч українських військових, і цей процес продовжується у Великій Британії та Польщі.

У листопаді 2022 року Канада оголосила про виділення Україні додаткової військової допомоги у розмірі 500 мільйонів доларів. 2 грудня Канада відправила в Україну 500 одиниць зимового одягу для українських військових та планує відправити 40 броньованих машин бойової підтримки.

На початку грудня Канада ввела санкції проти Росії, Ірану та М'янми через ймовірні порушення прав людини урядами цих країн. Серед представників РФ під санкції потрапили 33 чинних або колишніх високопосадовців Росії та шести організацій, причетних до ймовірних систематичних порушень прав росіян, які протестували проти вторгнення в Україну.

Канада також разом із Нідерландами 7 грудня подали спільну заяву про вступ у справу, порушену Україною проти Росії в Міжнародному суді ООН.

Читайте також

У Канаді $500 млн облігацій на підтримку України розкупили за день. Куди підуть гроші

Канада продовжила терміни навчання для українських військових

На початок