Китай не заявить, що він на боці Росії — аналітик про візит Сі Цзіньпіна до РФ

Китай не заявить, що він на боці Росії — аналітик про візит Сі Цзіньпіна до РФ

Китай не заявить, що він на боці Росії — аналітик про візит Сі Цзіньпіна до РФ
Лідер КНР Сі Цзіньпін та президент РФ Володимир Путін 20 березня 2023 року. Фото: Прес-служба президента Росії через AP

Після зустрічі у Москві з президентом РФ Володимиром Путіним лідер КНР Сі Цзіньпін не заявлятиме про те, що Китай на боці Росії. Про це Суспільному заявив учасник аналітичного центру Sinopsis, що займається оглядом подій у Китаї, Тобіаш Ліпольд.

За його словами, після підписання торік угоди про безмежне партнерство РФ та Китаю не дивно, що Путін та Сі називають себе дуже добрими друзями і запевняють, що "допомагатимуть один одному у всьому, особливо в тому, що вони закликають змінити систему міжнародного порядку, що вони хочуть нової системи, яка буде вигіднішою для них".

За словами аналітика, Путіну зараз потрібно "попросити друга витягнути його з неприємностей", і Сі Цзіньпін є тим, хто може "очолити цю зустріч прямо зараз".

"Я думаю, що Путін міг би трохи нервувати, якби Сі Цзіньпін не допоміг йому. Тому що, звичайно, водночас їхнє партнерство має певні межі, тому що Китай не може відкрито підтримувати Путіна в усьому, що він робить. Китай не може повноцінно долучитися до війни в Україні, оскільки це створить для нього багато проблем", — сказав Ліпольд.

Читайте також: "Між нашими країнами мають бути тісні взаємини": що Сі Цзіньпін сказав на зустрічі з Путіним

Він зазначив, що Росія та Китай співпрацюватимуть у багатьох сферах, таких як економічне партнерство та у всіх тих кроках, якими вони намагаються змінити світовий порядок.

"Вони, безумовно, партнери з точки зору взаємних інтересів, але водночас я не думаю, що Китай дійсно буде залучати більше військових сил, тому що зараз він просто не може собі цього дозволити", — сказав аналітик.

На думку Ліпольда, що після зустрічі у Москві Сі не висловиться про те, що Китай на боці Росії і Пекін зберігатиме певний баланс у цьому питанні.

"Водночас вони досить відкрито говорять про те, що хочуть кинути виклик західному порядку, що також пов'язано з судовим рішенням, яке Китай в основному критикує, і вони намагаються сказати, що таке рішення в основному на боці Заходу. Я думаю, що вони, ймовірно, спробують запропонувати своє власне бачення того, що повинно відбуватися далі", — сказав він.

Що відомо про візит Сі Цзіньпіна до Москви

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Це перший візит закордонного лідера до Володимира Путіна після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії, який є підозрюваним у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

Раніше Міністерство закордонних справ Китаю закликало Міжнародний кримінальний суд зайняти "справедливу позицію", коментуючи ордер на арешт Путіна.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Міжнародний кримінальний суд проситиме більше грошей на розслідування воєнних злочинів в Україні — The Guardian

Вибір редакції

На початок