ЄК надасть Туреччині мільярд євро на відновлення після землетрусів

ЄК надасть Туреччині мільярд євро на відновлення після землетрусів

ЄК надасть Туреччині мільярд євро на відновлення після землетрусів
Будівля, зруйнована вначлідок землетрусів магнітудою 6,4 і 5,8, які сталися в районі Іскендерун турецького міста Хатай, 20 лютого 2023 року. Фото: Getty Images

Європейська комісія виділяє Туреччині 1 мільярд євро на відновлення після землетрусу, а також надасть допомогу Сирії. Про це заявила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн.

"Я рада оголосити, що лише Європейська комісія надасть Туреччині 1 мільярд євро на відновлення після землетрусу. Ми також пообіцяли додатковий пакет у розмірі 108 мільйонів євро на гуманітарну допомогу і швидке відновлення в Сирії. Крім того, наші держави-члени та європейські фінансові інституції зроблять додаткові внески", — зазначила вона.

За словами президентки ЄК, мільйони людей залишилися без даху над головою і живуть у наметах і, оскільки зима затягується, ЄС має продовжити підтримку і допомогти тим, хто вижив, "не просто вижити, але й відновити своє життя".

"Нам потрібно мобілізуватися для відновлення. Будинки, школи та лікарні мають бути відбудовані за найвищими стандартами сейсмічної безпеки. Необхідно відремонтувати системи водопостачання і водовідведення та інші об'єкти критичної інфраструктури. Державні служби та підприємства потребують капіталу для перезапуску", — сказала фон дер Ляєн.

Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. Загальна кількість загиблих станом на 13 березня у Туреччині — 48 448 людей, загалом кількість жертв у Туреччині та Сирії становить перевищили 50 тисяч людей.

Станом на 14 лютого, у Туреччині загинуло 5 українців, 7 вважаються зниклими безвісти. Українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян України та евакуювати 37.

16 лютого у Туреччині у провінції Хатай стався новий підземний поштовх магнітудою 5.1 бали. За словами губернатора провінції, поштовхи "не мали негативних наслідків".

20 лютого у Туреччині сталися нові землетруси: 6 людей загинуло, майже 300 отримали поранення. 23 лютого у країні зареєстрували нові підземні поштовхи.

27 лютого, у турецькій провінції Малатья стався новий землетрус магнітудою 5,6.

Читайте також

У Туреччині заарештували 218 людей, причетних до будівництва зруйнованих землетрусом будинків

Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 50 тисяч людей

Вибір редакції

На початок