"Частина глобального тиску": Зеленський прокоментував нові антиросійські санкції

"Частина глобального тиску": Зеленський прокоментував нові антиросійські санкції

"Частина глобального тиску": Зеленський прокоментував нові антиросійські санкції
. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Санкції Ради національної безпеки і оборони, затверджені 18 березня, спрямовані проти оборонного сектору Росії, а також мають послабити Іран та Сирію, які підтримують збройну агресію РФ.

Про це заявив президент Володимир Зеленський 18 березня під час традиційного вечірнього відеозвернення.

"Є нові санкції РНБО. Більш ніж 400 осіб та компаній. Більшість із них — російські. Це ВПК держави-терориста. Але також це іранські та сирійські особи, ті, хто допомагає терору", — зазначив гарант.

За його словами, Україна ретельно опрацьовує кожен свій санкційний крок.

"Українські санкції — це частина глобального тиску на Росію. Усі, хто виробляє зброю для терору проти України, хто допомагає Росії розпалювати агресію, зокрема постачаючи "Шахеди", хто підтримує російську руйнацію міжнародного права, можуть бути лише маргіналами для світу", — наголосив президент.

Він нагадав й про інші приклади агресії Росії проти міжнародного порядку та мирного людського життя, зокрема, й на території Сирії.

"Народ Сирії не отримав належного міжнародного захисту, і це дало відчуття безкарності Кремлю та його спільникам. Міста Сирії російські бомби руйнували так само, як і наші українські міста. Саме в цій безкарності — значна частина теперішньої агресивності Кремля", — зауважив політик.

Він також відзначив нову оборонну підтримку він міжнародних партнерів.

"Є нові оборонні пакети від наших друзів: від Канади, Німеччини, Франції, від Данії, Естонії. Це стосується боєприпасів та амуніції, танків та артилерії. Є дуже потрібне рішення щодо "Арчерів" — дуже дякую Швеції. Рішення щодо МіГів – дуже дякую Словаччині. Продовжують потужно допомагати Польща, Литва, Британія, Європейський Союз, Сполучені Штати та багато інших", — додав Володимир Зеленський.

Окрім того, Україна та США провели розмову у розширеному оборонному форматі, повідомив гарант.

"З боку України були міністр оборони, Головком, командувачі оперативних напрямків —це генерали Сирський і Тарнавський, командувач Повітряних сил, керівник Офісу. Я приєднався до цієї розмови. Наша мета очевидна – це посилення наших воїнів, нові рішення для того, щоб Україна була здатною проводити активні дії та захищатися від російського терору, відновлювати реальну безпеку. Ці рішення будуть", — підсумував президент.

Читайте також

Зеленський затвердив санкції проти Асада та виробника "Шахедів"

Міжнародний ордер на арешт Путіна, Росія намагається повністю оточити Бахмут, "зернова угода". 388 день війни. Онлайн

На початок