Херсонські музейники впізнали ще одну картину, викрадену російськими окупантами

Херсонські музейники впізнали ще одну картину, викрадену російськими окупантами

Херсонські музейники впізнали ще одну картину, викрадену російськими окупантами
. Картина "Морський пейзаж" невідомого художника 1907 рік. викрадена окупантами з колекції музею Фото: надав Херсонський художній музей

Наукові співробітники Херсонського обласного художнього музею ідентифікували ще одну картину з колекції, яка була викрадена військовими РФ у листопаді минулого року. Це полотно невідомого художника "Морський пейзаж" (Біля берегів Греції) 1907 року. Про це Суспільному повідомила завідувачка інформаційно-масового відділу Херсонського обласного художнього музею ім. О. Шовкуненка Лариса Жарких.

На фотографії з Центрального музею Тавриди (Сімферополь) видно лише фрагмент картини. Тому процес ідентифікації тривав певний час.

"Припущення були одразу, але на фотографії картина розташована під кутом. І протягом певного часу були сумніви, чи то взагалі вона. Аж поки не почаклували з графічними програмами, деформували видимий шматочок і наклали на фото оригінальної картини усе збіглося. До того ж і рама – та ж сама, що й на оригіналі", розповіла наукова співробітниця музею.

До початку реставраційних робіт у музеї картина невідомого художника "Морський пейзаж" експонувалась у концертній залі, де було представлене західноєвропейське мистецтво XVII – початку XX століття. На початку листопада пейзаж разом з понад 10 тисяч експонатів музею був вивезений російськими окупантами. Пейзаж потрапив на фотографії у Сімферопольському музеї. Де нині перебуває твір мистецтва, невідомо.

Що відомо

  • Працівники Херсонського Художнього музею впізнали одне з полотен на трьох фотографіях, зроблених у центральному музеї Тавриди наприкінці листопада минулого року. Саме в цей час російські окупанти вивезли колекцію музею з Херсона до Криму.
  • Херсонські музейники впізнали на світлинах з Центрального музею Тавриди міста Сімферополь ще три вкрадені російськими окупантами картини.
  • 23 травня озброєні чоловіки в цивільному завітали до Херсонського художнього музею, які заявили про "інвентаризацію" колекції.
  • 19 липня близько 11 години військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку".
  • 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. 3 листопада поліція почала розслідувати справу, яку відкрили за фактом пограбування військовими РФ цінностей Херсонського художнього музею.
  • 7 листопада, на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею, адміністрація виклала пост про те, що картини, викрадені з військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.
  • 22 листопада стало відомо, що російські військові при втечі повністю вкрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею, яку збирали понад сто років.
  • Вранці 30 листопада російські війська обстріляли херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.

Читайте також

"Ви з Херсона, ви зараз там? Пишіть адресу". Як художниця з діабетом пережила окупацію

"Ми пережили окупацію і залишаємось у себе вдома": як херсонський художник працює над творчими проєктами

Відновлюють роботу попри обстріли: як працюють магазини, торговельні точки та кав'ярні у Херсоні

"Абсолютна більшість фермерів Херсонщини готові працювати. Головне — це питання безпеки на полях" — Соболевський

Обстріляний дитячий садок та російські міни у полях. 388 день війни: хроніка подій на Херсонщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок