У Білорусі до 12 років колонії засудили екскерівниць незалежного порталу TUT.BY

У Білорусі до 12 років колонії засудили екскерівниць незалежного порталу TUT.BY

Білоруський незалежний портал TUT.BY
Фото: tut.by

У Білорусі колишню головну редакторку найбільшого білоруського незалежного порталу TUT.BY Марину Золотову та ексгендиректорку цього медіа Людмилу Чекіну засудили до 12 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Відповідне рішення ухвалив Мінський міський суд, повідомляє правозахисний центр "Вясна".

Під час суду Золотову та Чекіну тримали в наручниках. Рішення у справі ухвалила суддя Валентина Зянкевич. Суд у закритому режимі тривав понад два місяці — загалом відбулося 37 засідань, повідомили правозахисники

Чекову звинуватили  в “ухиленні від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі”, а також у “закликах до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі”. Золотовій додали до цього статтю про “розпалення ворожнечі”.

Напередодні, як відзначили у центрі “Вясна”, білоруське ТБ показало так зване “розслідування” про роботу TUT.ВY.

“Пропагандистка Ксенія Лебедєва обіцяла розповісти, у чому винні співробітники порталу. Але, по суті, їх звинуватили тільки в тому, що в 2013-2014 роках журналісти висвітлювали події в Україні під час Майдану, в 2010 році писали про післявиборчі протести в Білорусі, про девальвацію в країні, а також про репресії проти мирних білоруських протестувальників у 2020 році”, — наголошують правозахисники.

Що відомо про судову справу щодо TUT.ВY

Як відзначає білоруський правозахисний центр "Вясна", суд із самого початку був закритим. На лаві підсудних — політв'язні Золотова і Чекіна, які перебувають під вартою 19 місяців. Ще трьом фігурантам справи — Ользі Лойці, Олені Талкачовій і Катерині Ткаченко — обрано запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Зараз вони за межами Білорусі.

Що відомо про білоруський опозиційний вебсайт TUT.by

Вебсайт TUT.by — це білоруський незалежний інформаційно-сервісний інтернет-портал, який належить ТОВ "ТУТ БАЙ медіа". За даними Gemius на 2019 рік тільки по інтернет аудиторії Білорусії (Байнета), ресурс мав 3,303 млн реальних користувачів і 62,58% охоплення в країні. 18 травня 2021 року портал заблокувало Міністерство інформації Білорусі. У червні 2021 року білоруський опозиційний портал Tut.by видалив дописи в соцмережах і на сайті за останні півтора року на вимогу влади.

Читайте також

Суд Білорусі заочно засудив Тихановську та Латушка до 15 і 18 років в'язниці

На початок