Суд Білорусі заочно засудив Тихановську та Латушка до 15 і 18 років в'язниці

Суд Білорусі заочно засудив Тихановську та Латушка до 15 і 18 років в'язниці

Тихановська
Світлана Тихановська. Фото: AP

Мінський суд заочно засудив колишню кандидатку у президенти Білорусі Світлану Тихановську до 15 років колонії. Окрім того, білоруський режим засудив опозиційного політика, колишнього міністра культури Білорусі Павла Латушка. Йому заочно було призначено 18 років суворого режиму у виправній колонії.

Про це повідомляє білоруська агенція Белта.

Вирок ухвалили у справі Координаційної ради опозиції, яка була створена у серпні 2020 року після сфальсифікованих виборів у Білорусі на користь Олександра Лукашенка.

Прокурори вимагали засудити Тихановську до 19 років виправної колонії, Латушка — до 19 років колонії посиленого режиму.

Тихановську і Латушко визнали винними у "змові, вчиненій з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом", а також у "публічних закликах до захоплення державної влади та вчинення інших дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі".

Вони також визнані винними у навмисних діях, спрямованих на порушення іншої соціальної ворожнечі та ворожнечі за ознакою іншої соціальної належності, скоєних групою осіб.

"Сьогодні мене заочно засудили до 15 років ув'язнення. З вироком або без нього — я і демократичні сили роблять і продовжують робити все можливе, щоб звільнити наших політичних в'язнів та привести Білорусь до демократичних змін", — так прокоментувала свій судовий вирок Світлана Тихановська у Telegram.

Вона також додала, що її перш за все хвилюють долі тих, кому білоруський режим дав "реальні строки" у 5, 16 та 22 роки ув'язнення.

"Я не хочу думати про чиновників режиму, суддів, прокурорів. Ті, хто робить ці злочини. Нехай вони краще подумають про себе, тому що Лукашенко не захистить їх у незалежному суді, для якого білоруські адвокати вже зібрали достатньо свідчень", — написала опозиціонерка.

Президентські вибори у Білорусі 2020 року

У Білорусі після президентських виборів 9 серпня 2020 розпочалися масові протести. За даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його опонентку Світлану Тихановську — 10,1%. Тихановська оголосила себе переможницею і подала до Центрвиборчкому скаргу з вимогою провести перерахунок голосів. Міністри закордонних справ ЄС не визнали результати виборів президента Білорусі й погодились підготувати санкції проти посадовців, які винні у фальсифікаціях і насильстві проти учасників протесту.

11 серпня 2020 року стало відомо, що опонентка Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська виїхала до Литви. На акціях протесту затримали кілька тисяч осіб.

Координаційна рада опозиції

15 серпня 2020 року штаб Світлани Тихановської розпочав формування Координаційної ради опозиції. Павло Латушко приймав участь у створенні цього органу. До Ради брали тільки тих, хто живе в Білорусі, має білоруське громадянство.

Як повідомляло "Радіо свобода", за словами довіреної особи кандидатки в президенти Світлани Тихановської Ольги Ковалькової Координаційна рада не має на меті захопити владу неконституційним чином для забезпечення передачі влади, а буде займатися розв'язанням питання виходу із ситуації законним шляхом.

До Ради увійшли 35 осіб. Серед них — нобелівська лавреатка з літератури Світлана Алексієвич, нобелівський лауреат, голова правозахисного центру "Вясна" Олесь Біляцький, глава виборчого штабу Віктора Бабарика Марія Колесникова.

Читайте також

"Люди чекають моменту, коли вийти": білоруська опозиція вважає, що РФ не втягне Білорусь у війну

На барикадах, під шумовими гранатами і без інтернету. Спецрепортаж з Мінська про вибори в Білорусі

Наймасовіші мітинги та викрадення людей. 5 фактів про вибори в Білорусі

На початок