З початку вторгнення в Україні зафіксовано понад 72 тисячі воєнних злочинів — ОГП

З початку вторгнення в Україні зафіксовано понад 72 тисячі воєнних злочинів — ОГП

З початку вторгнення в Україні зафіксовано понад 72 тисячі воєнних злочинів — ОГП
Генеральна прокуратура України. Фото: Getty Images

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні зафіксовано понад 72 тисячі воєнних злочинів, скоєних російськими військовими. Про це під час круглого столу заявив представник з департаменту нагляду за розслідуванням злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту ОГП Микола Говоруха, передає кореспондентка Суспільного.

"На ранок ми маємо статистику, що з 24 лютого 2022 року вчинено понад 72 тисячі (воєнних злочинів, — ред.). І понад 80 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури були зруйновані чи пошкодженні", — сказав він.

За словами Говорухи, прокурори передали до суду обвинувальні акти щодо 105 осіб, і 29 з них вже отримали вирок.

"Зрозуміло, що більшість осіб притягаються до відповідальності заочно. Наші європейські колеги, за співпраці з українською стороною, ухвалили рішення в Гаазі створити центр, який відповідатиме за притягнення за злочини агресії. Ми вже майже 200 осіб притягнули до відповідальності", — сказав представник ОГП.

Воєнні злочини РФ в Україні

Керівник департаменту протидії злочинам вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов повідомляв, що станом на 14 березня в Україні зареєстровано 71 147 воєнних злочинів, вчинених росіянами протягом року з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Бєлоусов також зазначив, що вже є 642 підозрюваних особи, зокрема міністр оборони РФ, керівник головного штабу, керівники органів розвідки, сенатори і депутати держдуми, керівниця Центробанку РФ, міністр транспорту тощо.

Раніше Незалежна міжнародна слідча Комісія ООН щодо України встановила осіб, які можуть бути відповідальні за вчинені воєнні злочини під час повномасштабного вторгнення. Відповідний список буде передано компетентним органам ООН.

Читайте також

"Фіксуємо воєнні злочини, щоб притягнути до відповідальності керівництво РФ" – інтерв'ю з адвокатом Русланом Малим

Незалежній міжнародній слідчій комісії ООН щодо України не вдалося налагодити співпрацю з РФ

Українські прокурори зібрали сотні досьє на командирів армії РФ

Міжнародний кримінальний суд відкриє дві справи щодо воєнних злочинів РФ в Україні

У Генпрокуратурі розповіли, скільки воєнних злочинів скоїла Росія на деокупованих територіях України

На початок