У річницю авіаудару російською армією по маріупольському драмтеатрі, в Тернополі переселенці організували акцію "Не пробачимо". На Театральному майдані вони відтворили напис російською, який був біля драматичного театру в Маріуполі.
Розпочали захід хвилиною мовчання.
"Перед театром було написано білою фарбою слово російською, щоб прочитали окупанти "дети". Сьогодні ми зробили також такий напис, але ми маємо читати його, як "де ти?", бо зараз більшість з нас знаходиться в різних країнах", – розповіла культурна координаторка центру "Я – Маріуполь. Тернопіль" Наталія Коломоєць.

Маріуполець Костянтин Карцев каже, коли місто було окуповане, люди приходили до драмтеатру, щоб зателефонувати рідним. За його словами, це було єдине місце, де був зв’язок. У день авіаудару чоловік також йшов туди, щоб зробити дзвінок.
"Ми не дійшли 150 метрів, хоча я покваплював: Давайте швидше дійдемо, щоб зв’язатися. Але родичі не поспішали і, напевно, це добре, що вони не поспішали. Ми чули гул літака, але коли побачили стовп пилу і диму, ми не зрозуміли, не повірили в те, що таке може статися. Коли ми вже вийшли на драматичне кільце наше, то побачили, що драматичного театру Маріуполя більше немає".
Після вибуху, за словами чоловіка, скоригували свій маршрут.
"Побігли, до нас підходили люди. Казали, що треба допомога, бо там поранені – треба зашити голову, треба зашити руку. Я кажу, ми не медики, ми не маємо освіти, ми не розуміємо, як це робити".

Ігор Ковальов розповів, що театральний сквер Маріуполя був одним з його улюблених місць.
"Центр Маріуполя, серце Маріуполя. Завжди збирали там з друзями, якісь заходи відбувалися біля драмтеатру. Не ясно було, для чого це було зроблено, просто, як геноцид. Я не можу зрозуміти для себе, чому вони такими стали, які умови повинні скластись. Я не можу назвати їх нацією чи народом, та й людьми важко назвати, щоб оце угрупування людей стало таким".


Акцію "Не пробачимо" організував центр "Я – Маріуполь.
"Ця трагедія, повинна бути в кожного у серці. Ніколи не забудемо, ніколи не пробачимо. Сподіваємося, що коли повернути Маріуполь, коли буде деокупація, на цьому місці збудують не театр, бо робити на кістках людських вистави це не по-християнськи і, сподіваємось, це буде меморіал для вшанування всіх загиблих", – говорить координаторка центру Наталія Коломоєць.

Нагадаємо, 16 березня 2022 року РФ здійснила авіадудар по драмтеатру в Маріуполі.
У підвалах приміщення ховалися місцеві жителі, серед яких жінки, діти та літні люди, каже Наталія Коломоєць.
Маріупольський драматичний театр: що відомо
- Росіяни 16 березня знищили маріупольський драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "діти". За інформацією пресслужби міської ради, під завалами загинули близько 300 людей.
- Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському Драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.
- Російські окупанти проводять розкопки розбомбленого драмтеатру у Маріуполі. Про це свідчать супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies. У зв’язку з масовою відмовою маріупольців брати участь до розбору завалів окупанти залучили робітників МНС Росії
- Російські військові завершили розбирати завали Драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію. Тепер встановити точну кількість загиблих неможливо
Читайте також
- "Звук літака. Лунає свист. Чоловік поряд закриває мене собою" — історії свідків бомбардування маріупольського Драмтеатру
- Дослідницький фільм про Маріупольський драмтеатр можна переглянути онлайн