Очільники МЗС України та Китаю провели телефонну розмову. Про що говорили

Очільники МЗС України та Китаю провели телефонну розмову. Про що говорили

Міністр МЗС України Кулеба
. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову зі своїм китайським колегою Цінь Ганом. Зокрема під час розмови дипломати обговорили українську "формулу миру".

Про це Дмитро Кулеба повідомив у Twitter.

"Під час телефонної розмови обговорили важливість принципу територіальної цілісності. Я наголосив на важливості "формули миру" для припинення агресії та відновлення справедливого миру в Україні", — написав Кулеба.

Своєю чергою очільник МЗС Китаю Цінь Ган закликав Україну та Росію до переговорів і висловив занепокоєння Китаю "тривалістю конфлікту та загрозою ескалації".

"Сподіваємося, що Україна та Росія збережуть готовність до діалогу та переговорів, якими б важкими та складними вони не були, і не закриють двері для політичного врегулювання", — зауважив Цінь Ган.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.

"Мирний план" Китаю щодо війни в Україні

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну. Китайська влада також обережно коментує війну: з одного боку, країна не підтримала Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стала виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав владу України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

24 лютого Китай оприлюднив "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського "мирного плану" увійшли 12 пунктів.

Читайте також

Сі Цзіньпін наступного тижня планує відвідати Росію — Reuters

Китай вважає, що війна в Україні закінчиться цього літа

Блінкен прокоментував "мирний план" Китаю

На початок