Блінкен прокоментував "мирний план" Китаю

Блінкен прокоментував "мирний план" Китаю

Блінкен прокоментував "мирний план" Китаю
. Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Getty Images

Якби Китай справді серйозно ставився до першого принципу у своєму "мирному плані" для України — повага до суверенітету, — то витратив би весь останній рік на підтримку відновлення повного суверенітету України, а не на поширення російської пропаганди і розв'язання проблем РФ у міжнародних організаціях.

Про це сказав держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Узбекистану перед зустріччю міністрів G20, повідомляє кореспондент Суспільного.

За його словами у "мирному плані" Китаю є деякі позитивні елементи і вони дуже схожі на елементи у власній пропозиції України, яку оприлюднив президент Зеленський.

"Якби Китай справді серйозно ставився до найпершого принципу, який він висунув – суверенітету, то він би витратив останній рік, працюючи на підтримку відновлення повного суверенітету України. А він робив протилежне: просував російську пропаганду та дезінформацію про війну, блокував та розв'язував проблеми РФ в міжнародних організаціях. І, як ми нещодавно зрозуміли, зараз розглядає надання зброї Росії для її агресії проти України", — сказав Блінкен.

Держсекретар США зазначив, на саміті G20 не планує зустрічатися з міністрами закордонних справ РФ і Китаю.

"Немає планів зустрічатися ні з тим, ні з іншим на G20. Хоча я підозрюю, що ми точно будемо проводити разом ті чи інші групові зустрічі", — зазначив він.

Блінкен також заявив, що його візит до Узбекистану відбувається на тлі річниці агресії Путіна проти України.

"Тут, у Центральній Азії відчуваються наслідки другого та третього порядку цієї агресії. Небагато регіонів постраждали сильніше, ніж ЦА, включно з Узбекистаном, де люди продовжують відчувати на собі підвищення цін на продовольство та енергію. Саме тому США надали понад 16 млн дол. екстреної продовольчої допомоги цьому регіону з моменту початку агресії Путіна проти України", — сказав держсекретар США.

Що відомо про "мирний план" Китаю щодо війни в Україні

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, країна не підтримала Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стала виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

24 лютого Китай оприлюднив "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що це не мирний план, а оприлюднені думки Китаю.

"Є думки, з якими я погоджуюсь, є ті, з якими не погоджуюсь. Я вважаю, що субʼєктом та ініціатором мирних ініціатив може бути тільки та держава, на території якої відбувається війна. Я хочу вірити, що Китай буде на боці справедливого миру. Я дуже хочу вірити, що Китай не буде постачати зброю Росії. Для мене це пункт номер один. Зараз я побачив думку. Якщо там немає змісту, який я вважаю найголовнішим — виведення всіх російських військ — значить, цей пункт нам не підходить", — сказав він на пресконференції до річниці вторгнення РФ.

Зеленський також сказав, що планує зустрітися з Сі Цзіньпіном.

Читайте також

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

Росія і Китай можуть використати Білорусь для обходу західних санкцій — ISW

На початок