G7 не планує знижувати граничну ціну на російську нафту — WSJ

G7 не планує знижувати граничну ціну на російську нафту — WSJ

Нафта
Нафтова вишка: Ілюстративне фото: Unsplash

Країни-члени "Група семи" (G7) хочуть зберегти граничну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, що зруйнувало надії деяких європейських країн на посилення західних санкцій цього місяця. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

За їхніми словами, президент США Джо Байден заявив главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, що Вашингтон не має бажання коригувати нафтові санкції. Прессекретар Ради національної безпеки США відмовився від коментарів газеті.

WSJ зазначає, що позиція "Групи семи" може викликати нову напругу в ЄС через схему обмеження цін. Західні офіційні особи погодилися переглянути рівень 60 доларів за барель для обмеження ціни в березні, а Польща та країни Балтії неодноразово наполягали на обмеженні нижче 60 доларів за барель. Українські чиновники підтримали зниження обмеження, сподіваючись на подальше скорочення доходів Росії від нафти.

Офіційні особи Міністерства фінансів США, які розробили план обмеження цін, заявили, що поточна система обмеження цін здебільшого працює за призначенням. Вони стверджували, що план уже досягає двох своїх цілей: збереження доступності російської нафти на світових ринках, водночас зменшуючи доходи Кремля від продажу.

Читайте також: Росія знижує експорт нафтопродуктів: що це означає для країн Європи, України та РФ?

"Представники казначейства заявили, що за потреби змінять ліміт, щоб краще досягти своїх цілей. Офіційні особи США уважно ставилися до того, щоб не робити кроків, які могли б поставити під загрозу постачання російської нафти — і, отже, підштовхнути світові ціни", — пише WSJ.

Газета зазначає, що у своїй заяві на початку лютого міністерка фінансів США Джанет Єллен пообіцяла, що в березні буде переглянуто обмеження ціни на нафту, що породило надію серед прихильників зниження стелі ціни, що Вашингтон може погодитися на такий крок.

У середу, 15 березня, агентство Bloomberg повідомило, що Польща, Литва та Естонія закликали союзників знизити верхню межу цін на російську нафту у березні 2023 року з 60 до 51,45 долара за барель. За даними журналістів, 27 країн-членів Євросоюзу мали обговорити це питання найближчім засіданні.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.

Читайте також

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

Росія створює "тіньовий флот" танкерів для обходу нафтових санкцій — Financial Times

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо

На початок