Аграрії Кіровоградщини можуть отримати грантову допомогу від держави. Які умови

Аграрії Кіровоградщини можуть отримати грантову допомогу від держави. Які умови

Аграрії Кіровоградщини можуть отримати грантову допомогу від держави. Які умови
Підприємство у Кропивницькому районі, яке виготовляє органічні добрива. Фото: Суспільне Кропивницький

До восьми мільйонів гривень можуть отримати аграрії Кіровоградської області на розвиток бізнесу за урядовим проєктом "єРобота”. Про це Суспільному розповіла керівниця облдепартаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

Урядовий проєкт "єРобота” діє другий рік, пропонує шість грантових програм. Три з них — у сфері сільського господарства: державне фінансування на створення саду, для розвитку тепличного господарства і переробного підприємства.

За словами Валерії Фурманової у державному бюджеті на 2023 рік передбачено мільярд 350 мільйонів гривень на два напрямки: створення нових садів та закладання майбутніх теплиць. Держава надає гранти на безповоротній основі. Сума гранту залежить від кількості створених робочих місць та від площі теплиці та саду.

На створення тепличного господарства держава дає до семи мільйонів гривень і передбачає створення 14 робочих місць. На створення переробного підприємства — до восьми мільйонів гривень. "Але по цій програмі передбачається залучення власних або кредитних грошей. Перша тисяча заяв, які надійдуть, фінансуються у співвідношенні 70 на 30, а решта заяв будуть розглядатися у співвідношенні 50 на 50".

Каже, щоб отримати гранти, підприємцям потрібно пройти перевірку своєї кредитної історії та довести реальність втілення бізнес-плану.

Дитсадок, хостел. 49 жителів Кіровоградщини отримали гроші на власну справу за програмою "єРобота"

Другий рік біля села Богданівка Кропивницького району підприємство виготовляє органічні добрива. За добу – 15-20 тонн, розповів директор підприємства Олександр Ушаков. Роблять добрива з компосту – курячого посліду. "Курячий послід проходить з бактеріями процес компостування і потім ми гранулюємо його. Вноситься на поля будь-яким розкидачем – 500 кілограмів на гектар".

Говорить, під час сушіння, кожну годину викидається 30 тисяч кубів теплого повітря – пару. Вирішили використовувати його в теплицях. "Думаємо долучитися до програми з установки теплиці, в них основний етап витрат — це обігрів теплиці, а у нас це побічний продукт".

У теплицях планують вирощувати органічні овочі. Для початку планували теплицю на тисячу квадратних метрів.

Підприємство вирішило взяти участь у грантовій програмі, щоб отримати гроші на облаштування ще однієї лінії виробництва гранул.

Директор підприємства говорить, такі добрива, будуть вносити не суцільно, а сівалкою.

Розраховують отримати понад п’ять мільйонів гривень державної допомоги. При цьому створити 10 робочих місць на перероблюванні та п'ять-сім у теплицях.

Нині директор підприємства готує пакет документів для отримання гранту. Планує подати на розгляд через застосунок "Дія" у березні.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок