Туреччина веде переговори щодо продовження зернової угоди на 120 днів

Туреччина веде переговори щодо продовження зернової угоди на 120 днів

Хулусі Акар
Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар. Фото: АР

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що країна на урядовому рівні почала переговори з Росією та Україною з проханням продовжити "зернову угоду" на 120 днів.

Про це повідомляє турецький телеканал TRT Haber.

"До вчорашнього дня багато кораблів перевозили зерно та інше продовольство. Ми говоримо про понад 24 мільйони тонн продовольства. Продовження угоди дійсно важливе. Ми продовжимо наші переговори щодо 120 днів замість двох місяців", — сказав Хулусі Акар.

За його словами, Росія та Україна мають оцінити та прийняти рішення щодо продовження угоди.

"Організація Об’єднаних Націй має однакове бачення з нами. Сподіваюся, ми спробуємо вирішити це питання позитивно найближчими днями", — додав Акар.

Він також відзначив важливість дії Чорноморської зернової ініціативи для світової продовольчої безпеки.

9 березня міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявляв, що від початку дії зернової угоди "зерновим коридором" у Чорному морі пройшло 790 суден. Обсяг відвантаження зернових, таких як пшениця, кукурудза та ячмінь, перевищив 23 мільйони 400 тисяч тонн. При цьому 40% зерна транспортовано до Європи, 30% до Азії, 13% до Туреччини, 12% до Африки та 5% до країн Близького Сходу.

Міністр також наголосив, що Туреччина підтримує контакт зі сторонами "зернової угоди" з метою її продовження.

Чорноморська "зернова угода"

Україна, Туреччина та ООН 22 липня 2022 року у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів "Одеса", "Чорноморськ", "Південний" та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Термін її дії був розрахований до 22 листопада 2022 року.

29 жовтня минулого року у РФ заявили, що припиняють участь в "зерновій ініціативі". Українська сторона підкреслила, що готова й надалі підтримувати глобальну продовольчу безпеку та закликала ООН та Туреччину відреагувати на російський шантаж. Наступного дня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі не погодили рух суден "коридором", однак 31 жовтня з портів Одещини вийшли 12 суден з українською продукцією.

17 листопада 2022 року в Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів. Дія "зернової угоди" закінчується 18 березня цього року.

14 березня на офіційному сайті Міноборони Туреччини повідомили, що термін дії "зернової угоди" продовжили на 60 днів.

У Мінінфраструктури Суспільному сказали, що не будуть коментувати продовження угоди до 18 березня — дати пролонгації договору. 13 березня Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначав, що угода передбачає продовження на 120 днів. Росія хотіла продовжити угоду на 60 днів.

Читайте також

США закликають Росію продовжити та розширити зернову угоду

Через "зерновий коридор" пройшло 790 суден — Міноборони Туреччини

На початок