Через "зерновий коридор" пройшло 790 суден — Міноборони Туреччини

Через "зерновий коридор" пройшло 790 суден — Міноборони Туреччини

Глава Міноборони Туреччини Хулусі Акар
Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар. Фото: Blacksea Caspia

Від початку дії зернової угоди "зерновим коридором" у Чорному морі пройшло 790 суден.

Про це заявив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар, повідомляє турецьке видання Hurriyet.

За словами Хулусі Акара, обсяг відвантаження зернових, таких як пшениця, кукурудза та ячмінь, перевищив 23 мільйони 400 тисяч тонн. При цьому 40% зерна транспортовано до Європи, 30% до Азії, 13% до Туреччини, 12% до Африки та 5% до країн Близького Сходу.

Високопосадовець також наголосив, що Туреччина підтримує контакт зі сторонами "зернової угоди" з метою її продовження.

"Ми продовжуємо наші переговори з ООН, Україною та Росією, які є сторонами зернової ініціативи. Україна вдруге висловила свою позитивну думку щодо продовження ініціативи. Росія також позитивно ставитися до цього питання. Туреччина також сподіваємося й очікує, що зернова ініціатива продовжиться", — сказав Акар.

Що відомо про "зернову угоду"

Україна, Туреччина та ООН 22 липня у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів "Одеса", "Чорноморськ", "Південний" та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Термін її дії був розрахований до 22 листопада 2022 року.

29 жовтня у РФ заявили, що припиняють участь в "зерновій ініціативі". Українська сторона підкреслила, що готова й надалі підтримувати глобальну продовольчу безпеку та закликала ООН та Туреччину відреагувати на російський шантаж. Наступного дня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі не погодили рух суден "коридором", однак 31 жовтня з портів Одещини вийшли 12 суден з українською продукцією.

17 листопада 2022 року в Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів. Дія "зернової угоди" закінчується 18 березня цього року.

Генсек ООН Антоніу Гетерреш і президент України Володимир Зеленський під час зустрічі у Києві 8 березня погодилися, що продовження продовольчої зернової ініціативи після 18 березня критично необхідне.

Читайте також

США закликають Росію продовжити та розширити зернову угоду

За сім місяців через "зерновий коридор" Україна експортувала 22 млн тонн агропродукції

На початок