Прессекретар Путіна відповів, чи обговорюють у Кремлі другу хвилю мобілізації

Прессекретар Путіна відповів, чи обговорюють у Кремлі другу хвилю мобілізації

Російські військові
. Російські військові. Фото з сайту ГУР

У Кремлі не обговорюють можливості проведення другої хвилі мобілізації. Про це прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив ТАСС.

"У нас немає таких обговорень", — сказав Пєсков.

Запитання до Пєскова виникло на тлі повідомлень воронезької влади про вручення повісток чоловікам за місцем проживання і на роботі. При цьому в уряді регіону наголошували, що єдина мета цього — уточнення даних військового обліку, пише ТАСС.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 15 березня 2023 року Росія втратила у війні близько 161 520 військовослужбовців

Війна. Усі останні новини
На початок