Дискусії з приводу надання Україні літаків проходять за закритими дверима — Оллонгрен

Дискусії з приводу надання Україні літаків проходять за закритими дверима — Оллонгрен

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен і глава міноборони України Олексій Резніков
. Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен і глава міноборони України Олексій Резніков. Фото: Медіацентр

Обговорення теми надання Україні основного бойового літака відбувається за зачиненими дверима і це рішення має бути виваженим.

Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час спільного брифінгу з главою міноборони України Олексієм Резніковим.

Коментуючи можливе постачання України бойової авіації, Кайса Оллонгрен зазначила, що зараз союзники шукають "єдину уніфіковану платформу".

"Ми спілкуємося про різні види спроможностей, і зараз маємо сфокусуватися на стандартизації. Для ППО ми шукаємо найкращу платформу, це має бути зважене рішення. Дискусія в процесі. Ці дебати краще проводити за закритими дверми, і ми зараз саме на цій стадії", — зазначила Кайса Оллонгрен.

Міністр оборони України Олексій Резніков додав, що надання Україні основного бойового літака пришвидшить контрнаступ Сил оборони України та зробить його успішнішим.

"Будь-якого генерала вчать в академії – якщо ти плануєш йти у серйозний контрнаступ, ти маєш виконати три фактори. По-перше  – треба перевести ворога в захист, щоб він сів в оборону. Друге – припини його домінування у повітрі. І трете – почни руйнувати його логістичні ланцюжки. У двох цих  задачах основа – це авіація. І чим скоріше ми отримаємо бойовий літак, тим буде краще”, – зауважив Резніков.

Також Кайса Оллонгрен повідомила, що Нідерланди разом з Бельгією у 2025 році нададуть Україні системи виявлення та знешкодження мін для берегової охорони та будуть навчати українські підрозділи.

14 лютого міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен коментуючи можливість надання Україні винищувачів F-16 зазначила, що учасники Контактної групи "Рамштайн" мають "дуже інтенсивні контакти з повітряними силами ЗСУ" з цього питання.

"Це правда, що Україна просить F-16. Це комплексна зброя, ми маємо обговорити це з нашими партнерами, зокрема зі США. Маємо подумати про здійсненність такого запиту, це щось таке, що вимагає часу. Треба обговорити, що можливо, що ні, які можуть бути наслідки, як ми можемо почати таку операцію. Ось де ми є на цьому етапі. Українська сторона знає, що це питання вимагає часу", — зазначила Оллонгрен.

Що відомо про ймовірність передачі Україні західних винищувачів

8 лютого під час візиту президента України Володимир Зеленського до Британії, прем'єр-міністр Сполученого королівства Ріші Сунак доручив міністрові оборони Бену Воллесу вивчити питання про те, які літаки країна могла б надати Україні. Згодом речник британського прем'єра уточнив, що уряд ухвалюватиме рішення про винищувачі для України обережно та обдумано, і не надсилатиме літаки, якщо існує ризик для безпеки Британії.

У лютому видання Financial Times із посиланням на джерела повідомило, що Сполучені Штати можуть передати Україні сучасні винищувачі F-16 або дати дозвіл на їхній реекспорт.

Читайте також

Нідерланди передадуть Україні системи знешкодження мін — міністерка оборони в Одесі

У США прибули перші українські пілоти для оцінки здатності опанувати F-16 — CNN

У Нідерландах відкрили 45 проваджень через порушення антиросійських санкцій

На початок