У Нідерландах відкрили 45 проваджень через порушення антиросійських санкцій

У Нідерландах відкрили 45 проваджень через порушення антиросійських санкцій

У Нідерландах відкрили 45 проваджень через порушення антиросійських санкцій
Поліція Нідерландів. Ілюстративне фото: politie.nl

Прокуратура Нідерландів розслідує кримінальні справи через обхід санкцій, запроваджених проти Росії. За перший рік дії санкцій відкрито 45 кримінальних проваджень.

Про це повдіомляє RTL Nieuws.

Як зазначається в повідомленні. на кінець 2022 року прокуратура розглядала 27 справ. У відомстві наголошують, що підозр буде більше.

"Очікується, що обхід санкцій зростатиме, чим довше триватимуть санкції", — зауважив прессекретар Ельс Мартенс.

Зі 45 кримінальних проваджень, які розслідуються на цей час, 29 стосуються порушень імпортно-експортних санкцій. Інші розслідування стосуються порушення фінансових санкцій.

За даними видання, одне кримінальне розслідування призвело до конкретного судового процесу: людину на ім'я Дмитро К. нині підозрюють в експорті мікрочипів і, ймовірно, дронів до Росії через Казахстан.

У жовтні 2022 року повідомлялось, що нідерландська поліція затримала місцевого чоловіка, якого підозрюють у постачанні мікрочипів до Росії всупереч санкціям, запровадженим з боку країн Заходу. У Службі фіскальної інформації та розслідувань Нідерландів (FIOD), яка розслідує фінансові злочини, підкреслили, що чипи можуть бути використані у збройовій промисловості. Відтак через міжнародні санкції їх не можна продавати російським компаніям.

Читайте також

Допомога на 400 млн доларів від США, "юридичний Рамштайн", евакуація дітей із зон бойових дій. 374 день війни. Онлайн

На початок