ТСК знайшла недоліки у розслідуванні нападу на Гандзюк

ТСК знайшла недоліки у розслідуванні нападу на Гандзюк

ТСК знайшла недоліки у розслідуванні нападу на Гандзюк
УНІАН

Тимчасова слідча комісія про розслідування нападів на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк виявила низку недоліків у розслідуванні. Рада заслухала звіт ТСК і взяла його до відома попри зауваження.

Звітував перед нардепами голова ТСК для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років Ігор Василів.

За його словами, розслідування у кримінальному провадженні у справі нападу на активістку Гандзюк від 12 липня 2019 року після певних успіхів фактично зупинилося. Це відбулося у квітні 2020 року після ліквідації спеціального департаменту Генпрокуратури і звільнення заступника Генпрокурора Віктора Трепака, який заявив про політичний тиск.

"Підозрюваного Мангера не було відсторонено від посади, обраний запобіжний захід на той час було не змінено. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням Ігоря Павловського перебуває на розгляді в Приморському суді. За 10 місяців не було жодного з 13 призначених судових засідань з вини обвинуваченого та працівників слідчого ізолятора, де утримується Павловський", — сказав Васильєв.

У ТСК додали, що виявили конкретні факти, які можуть свідчити про неналежне розслідування у справі Гандзюк, а тому наголошують на необхідності продовження своєї роботи.

Доповідь Васильєва тривала усього три хвилини. Після цього почалися виступи народних депутатів від різних фракцій та груп. Далі Рада підтримала проєкт постанови про звіт ТСК попри виявлені недоліки. За це рішення проголосували 307 парламентарів. Проєкт постанови також передбачає заслухати на засіданні парламенту генпрокурора, керівництво СБУ, Міністерства внутрішніх справ, Нацполіції з питань розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

17 червня Катерині Гандзюк мало б виповнитися 35 років.

Що відомо

  • У липні 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Через чотири місяці шпиталізації вона померла. Відтоді розслідування справи просувалося повільно.
  • 16 березня до України з Болгарії доправили підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк Олексія Левіна. 22 лютого 2019 року Бургаський окружний суд дозволив його екстрадицію.
  • Левін переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність.
  • Перед цим, 20 січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.
  • 12 червня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про примусовий привід Владислава Мангера.
  • Адвокат Мангера Дмитро Ільченко повідомив Суспільному, що той перебуває на лікуванні й не зможе 15 червня прибути на судове засідання до Києва. Згодом суд надав дозвіл на примусовий привід Мангера для участі у судових засіданнях. СБУ затримала Мангера в Херсоні та привезла до Києва.
  • Судове засідання щодо зміни Мангеру запобіжного заходу має відбутися о 13:00 17 червня.
На початок