Справа Гандзюк: суд дозволив примусовий привід Мангера

Справа Гандзюк: суд дозволив примусовий привід Мангера

Ексклюзивно
Справа Гандзюк: суд дозволив примусовий привід Мангера

Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про примусовий привід голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, який є одним із підозрюваних у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк і не з'явився на судове засідання.

Як повідомляє кореспондетка Суспільного з-під зали суду, тепер Мангера мають доставити до суду для обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор у справі Гандзюк Андрій Синюк повідомив, що на засіданні 12 червня Мангеру мали змінити запобіжний захід із застави на тримання під вартою, але підозрюваний не з'явився без поважної причини.

"11 червня у передбачений Кримінальним кодексом спосіб Мангеру було вручено клопотання, слідчий суддя здійснив виклик Мангера на судове засідання. Водночас Мангер без поважної причини на засідання не з'явився. У зв'язку з цим, слідчим суддею було здійснено рішення про примусовий привід Мангера", — повідомив Синюк.

Він уточнив, що зміна запобіжного заходу може розглядатися лише за участі підозрюваного.

"Крім того, у судовому засіданні оголошено перерву до 9:00 15 червня. На вказану дату повинна бути забезпечена явка підозрюваного Мангера на судове засідання", — розповів Синюк.

Водночас на засіданні ані захист Мангера, ані суд, ані прокурор не повідомляли про те, що підозрюваний знаходиться в лікарні у реанімації, інформація про що ширилася напередодні.

27 квітня Служба безпеки заявила про завершення досудового розслідування за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера та його помічника Олексія Левіна в організації нападу на активістку Катерину Гандзюк.

Читайте також: "Катя створювала їм такий світ навколо, що вони реально боялися". Інтерв'ю з чоловіком Каті Гандзюк"

Що відомо

  • У липні 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Через чотири місяці шпиталіазації вона померла. Відтоді розслідування справи просувалося доволі повільно.
  • 16 березня до України з Болгарії доправили підозрюваного в організації вбивства Катерини Гандзюк Олексія Левіна. 22 лютого 2019 року Бургаський окружний суд дозволив його екстрадицію.
  • Левін переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність.
  • Перед цим, 20 січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.
На початок