Справа Гандзюк: суд щодо зміни запобіжного заходу Мангеру перенесли на 15 червня

Справа Гандзюк: суд щодо зміни запобіжного заходу Мангеру перенесли на 15 червня

Справа Гандзюк: суд щодо зміни запобіжного заходу Мангеру перенесли на 15 червня

У Печерському суді Києва о 10:00 12 червня відбулось засідання у справі зміни запобіжного заходу голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. Прокуратура клопотала про взяття його під варту. Сам Мангер у суд не з'явився.

Перед судовим засіданням з журналістами поспілкувався прокурор Андрій Сенюк:

"У зв'язку з новими обставинами прокурором ухвалено рішення про продовження досудового розслідування, через що 11 червня його було відновлено і підозрюваному Мангеру вручено клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою".

Сам Владислав Мангер на судове засідання не з'явився, був присутній один з його київських захисників. У коментарі кореспондентам Суспільного адвокат голови Херсонської облради Дмитро Ільченко пояснив причини неявки свого підзахисного:

"[Владиславу, - ред.] Мангеру не було повідомлено ані повісткою, ані SMS-повідомленням. Він перебуває в Херсоні на стаціонарному лікуванні".

Дмитро Ільченко додав, що київський захисник повідомив судді про те, що Владислав Мангер перебуває на лікуванні. Попри це суддя винесла ухвалу про його привід на наступне судове засідання, яке має відбутися о 9:30 15 червня.

Справа Гандзюк: суд щодо зміни запобіжного заходу Мангеру перенесли на 15 червня
Наступне судове засідання має відбутися 15 червня о 9:30. Скріншот: court.gov.ua

"Вона [ухвала, - ред.] не може бути виконана, оскільки Мангер перебуває у стаціонарі. Ухвала про привід не може виконуватись щодо осіб, які перебувають на лікуванні. Ця ухвала передбачає те, що особа має разом зі співробітником поліції рухатися до суду. Якщо особа не може, то, відповідно, й ухвала не може бути виконана", - резюмував Дмитро Ільченко.

Нагадаємо, Владислава Мангера підозрюють в замовленні нападу на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк.

Що відомо

  • У липні 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. Через чотири місяці шпиталізації вона померла.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну. Останнього підозрюють в організації злочину.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна.

Ілля Контішев

На початок