Болгарія дозволила екстрадицію в Україну Левіна

Болгарія дозволила екстрадицію в Україну Левіна

Болгарія дозволила екстрадицію в Україну Левіна
Facebook

Обласний суд болгарського міста Бургас дозволив екстрадицію Олексія Левіна (Москаленка), підозрюваного в убивстві Катерини Гандзюк, до України. Про це повідомляє місцевий сайт gramofona.com.

Левін та його адвокат просили відкласти екстрадицію. Вони аргументували це тим, що в Україні погані умови ув'язнення.

Сам Левін наполягав, що не хоче повертатися в Україну. Він стверджує, що його посадять у таємну в'язницю, де до нього застосовуватимуться силові методи.

Левін погодився допомагати українським слідчим з Болгарії і сказав, що погодився пройти детектор брехні.

Прокурор у справі Георгій Чинев заявив, що немає підстав для відстрочки екстрадиції.

Суддя Катя Георгієва відхилила аргументи захисту як необґрунтовані.

Що відомо:

  • Олексія Левіна підозрюють в організації нападу на чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, внаслідок якого вона загинула.
  • Підозрюваний переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24-січня.
  • Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність.
  • Перед цим, 20-го січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Восени 2018-го року Павловський був затриманий за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту. На початку квітня 2019-го року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
  • Пізніше Павловського, нібито через погане самопочуття, відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі Катерини Гандзюк наполягають на тому, що замовників троє.
  • Рідні та друзі Катерини Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.

На початок