Справа Гандзюк: в Україну привезли підозрюваного Левіна

Справа Гандзюк: в Україну привезли підозрюваного Левіна

Справа Гандзюк: в Україну привезли підозрюваного Левіна

В Україну з Болгарії прилетів борт з екстрадованим підозрюваним в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк Олексієм Левіним.

Як повідомили джерела Суспільного в Офісі генпрокурора, прибуття літака в Києві очікували приблизно о 15:00-16:00 16 березня, однак борт трохи затримався.

У СБУ підтвердили, що Левін вже перебуває в Україні.

"Щойно літак з підозрюваним на борту прибув до Києва. Його передано співробітникам Служби безпеки та Офісу генерального прокурора", — повідомили у спецслужбі.

Згодом цю інформацію офіційно підтвердили і в ОГПУ.

Після прибуття Левіна мають доставити в ІТТ, де він очікуватиме на обрання судом запобіжного заходу.

Що відомо

  • 22 лютого Бургаський окружний суд дозволив екстрадицію Левіна. Сторона захисту заявляла про погані умови тримання під вартою в Україні, а сам Левін заявив, що "в разі екстрадиції до України його помістять до секретної в'язниці, де до нього буде застосовано силові методи". Суд відхилив доводи захисту як необґрунтовані.
  • Олексія Левіна підозрюють в організації нападу на чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк, внаслідок якого вона загинула.
  • Підозрюваний переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність.
  • Перед цим, 20 січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Восени 2018 року Павловський був затриманий за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту. На початку квітня 2019 року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
  • Пізніше Павловського, нібито через погане самопочуття, відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі Катерини Гандзюк наполягають на тому, що замовників троє.
  • Вони вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.
На початок