США заохочують Сі Цзіньпіна поговорити із Зеленським — Білий дім

США заохочують Сі Цзіньпіна поговорити із Зеленським — Білий дім

Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін, президент Китаю, 1 липня 2022 року. Фото: Джастін Чин / Getty Images

США заохочують лідера Китаю Сі Цзіньпіна поговорити з українським президентом Володимиром Зеленським. Про це сказав радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє CNN.

"Ми заохочували президента Сі зв'язатися з президентом Зеленським, тому що ми вважаємо, що КНР і сам президент Сі повинні безпосередньо почути українську точку зору, а не тільки російську. Ми, власне, виступали в Пекіні за те, щоб ця розмова відбулася", — сказав Салліван журналістам на борту літака Air Force One.

Він зазначив, що США заохочували цю розмову "публічно", а також "приватно з КНР".

Салліван додав, що американські офіційні особи говорили "з нашими українськими колегами", і що українська сторона "поки не отримала офіційного підтвердження", щодо формату перемовин: поки невідомо, це буде телефонний дзвінок або відеоконференція з президентом КНР.

Напередодні американська The Wall Street Journal повідомила, що Сі Цзіньпін планує поговорити з Зеленським вперше з початку війни в Україні.

За словами джерел, розмова ймовірно відбудеться після того, як наступного тижня Сі відвідає Москву, щоб зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

Китай вважає, що війна в Україні закінчиться цього літа

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

Китай планує збільшити втричі кількість ядерних боєголовок до 2035 року — Kyodo

На початок