МОК відреагував на рішення FIE повернути атлетів з РФ та Білорусі до міжнародних змагань

МОК відреагував на рішення FIE повернути атлетів з РФ та Білорусі до міжнародних змагань

МОК відреагував на рішення FIE повернути атлетів з РФ та Білорусі до міжнародних змагань
AP Photo/Hassan Ammar

Фехтувальники з цих країн візьмуть участь у цьогорічних Євро та чемпіонаті світу.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відреагував на рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) допустити до міжнародних змаганнях фехтувальників з Росії та Білорусі. Відповідний коментар комітет розмістив на офіційному сайті.

FIE заборонила фехтуватись на змаганнях під своєю егідою росіянам та білорусам у березні 2022 року. Через рік після цього Міжнародна федерація фехтування зняла цю заборону на позачерговому конгресі.

Читайте також: "Це було цинічно". Ольга Харлан відреагувала на рішення FIE повернути росіян до змагань

Знявши заборону на участь у міжнародних змаганнях, FIE дозволила росіянам та білорусам взяти участь у олімпійській кваліфікації у фехтуванні, яка розпочинається у квітні 2023 року. Окрім цього, атлети з цих країн зможуть фехтуватись на цьогорічних чемпіонатах Європи та світу, який відбудеться у липні 2023 року в Італії.

Міжнародний олімпійський комітет не скасував свою рекомендацію міжнародним федераціям про відсторонення російських та білоруських атлетів. МОК у січні 2023 року також заявив, що розглядає ймовірне повернення спортсменів з РФ та Білорусі у нейтральному статусі.

Розглянувши рішення FIE, МОК заявив, що не вбачає ніяких порушень у дозволі російським та білоруським фехтувальникам брати участь у міжнародних змаганнях. Окрім цього, в організації зазначили, що рішення Міжнародної федерації фехтування відповідає рекомендаціям МОК.

"МОК розглянув рішення FIE. Ми продовжуємо консультації з усіма зацікавленими сторонами олімпійського руху - представниками спортсменів, усіма національними олімпійськими комітетами та міжнародними федераціями. Це частина демократичного процесу прийняття рішень", - прокоментував Міжнародний олімпійський комітет.

"У цьому контексті важливо зазначити, що участь в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року не є частиною обговорень. Натомість ми зосереджені на майбутніх міжнародних змаганнях, щодо яких міжнародні федерації мають виключні повноваження. Також зазначаємо, що стосовно умов участі в міжнародних змаганнях FIE посилається на відповідні рекомендації МОК", - йдеться у повідомленні МОК.

FIE - не перша федерація, яка зняла заборону з російських та білоруських спортсменів. У жовтні 2022 року на такий крок пішла Міжнародна федерація боксу, яка не тільки скасувала санкції з атлетів з РФ та Білорусі, а й дозволила їм використовувати національну символіку.

Спорт на тлі війни в Україні: останні новини

  • Федерація шахів Росії стала першою місцевою організацією, що змінила Європу на Азію. Рішення ухвалили у відповідь на схвалення МОК участі росіян у міжнародних змаганнях в Азії.
  • У лютому Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив свою заяву до річниці повномасштабної війни в Україні. В організації наполягали на дотриманні чинних санкцій проти РФ та Білорусі, проте й наголосили на "здатності Олімпіади відкривати двері до діалогу".
  • Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях.
  • НОК планує ввести заборону українським спортсмена на участь у змаганнях, де виступають росіяни та білоруси.
Читайте також: "Панічна атака". Леся Цуренко не вийшла на матч проти білоруської тенісистки Сабалєнко: як вона це пояснила
На початок