У Кропивницькому вшанували пам'ять бійців, загиблих на аеродромі Канатове

У Кропивницькому вшанували пам'ять бійців, загиблих на аеродромі Канатове

У Кропивницькому вшанували пам'ять бійців, загиблих на аеродромі Канатове
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих 12 березня 2022 року бійців військової частини, які охороняли аеродром Канатове. Юрій Марзін, Сергій Савченко, Євген Клименко, Сергій Залевський, Олександр Ларіонов, Олег Бондаренко, Володимир Сімчук загинули під час ракетного удару по аеродрому. Об’єднує цих чоловіків любов до України, на її захист вони стали у перший день повномасштабного вторгнення Росії, розповів Суспільному заступник командира батальйону Руслан Похиленко.

На Алеї слави Рівнянського кладовища зібрались рідні та побратими загиблих на аеродромі Канатове військових. Це сталось торік 12 березня. Загинули семеро чоловіків. Вони виконували завдання з охорони аеродрому Канатове, коли туди влучили дві ракети, розповів Руслан Похиленко.

"Всі хлопці – стрільці стрілецької роти, один з них водій цієї ж роти. Ракета влучила в автомобіль, в якому вони перебували. Є порядок заступання на блокпости, порядок висування на ці рубежі оборони, тому змінити той маршрут на той час ніхто не міг".

40-річний Сергій Залевський був батьком трьох доньок і двох синів. Він нікому не відмовляв у допомозі згадує його дружина Тамара Залевська.

"Любив дітей, старався для дітей, для сім’ї, для матері, для сестри. Він сам пішов, його б ніхто не взяв, бо п’ятеро дітей, четверо дітей неповнолітні. А син на той час проходив військову службу. І він каже – що моя дитина буде воювати, а я буду за спідницею ховатись? Такого не буде в житті".

Зі слів дружини військового, під час служби в армії чоловік був водієм-зв’язківцем.

"Сказав, що його спеціальність в першу чергу потрібна військовим. Машину я знаю, я її розберу до гвинтика, все під'єднаю. Я в цьому розуміюся, не те що пацанята, хай вони виживуть, а я вже життя прожив хоч трохи".

Для 43-річного Юрія Марзіна головними в житті були родина, розповіла його дружина Інна.

"Коли 24 лютого сталося повномасштабне вторгнення, він пішов записався добровольцем. 25-го він вже був у складі ТРО. Сказав, що росіян сюди пускати не можна".

Говорить, чоловік захоплювався спортом. "Кожного дня ходив на тренування і тренував усіх, кого знав. Бокс, єдиноборства, це його життя було".

48-річний Олександр Ларіонов та 52-річний Сергій Савченко до вторгнення працювали на шахті.

Дружина Сергія Савченка Наталія говорить, чоловік вийшов на пенсію і мріяв подорожувати. "У нас двоє дітей. Син Дмитро, теж військовослужбовець цієї частини, вони разом з батьком пішли в цю частину. Раніше у нас був один онук, а тепер ще є онук Сергій. Його дідусь побачив тільки з неба".

За словами заступника командира батальйону, у підрозділі створять Книгу пам'яті загиблих бійців.

Що відомо

  • У Кропивницькому поховали військових, які загинули на аеродромі під час авіаудару
  • Російські війська обстріляли ракетами Канатове в Кіровоградській області. "Ворог гатив так, що здригався увесь Кропивницький і території навколо", – написав голова військової адміністрації Андрій Райкович.

Читайте також

  • "Бувало, вертався з фронту босий, бо дарував взуття бійцю на блокпосту". Військовий капелан з Кіровоградщини
  • У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України
  • "Було й 480 людей за три години". У придорожній кав'ярні на Кіровоградщині безкоштовно годують військових
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок