"Закрите небо": як працює пілотний проєкт з протидії дронам на Львівщині

"Закрите небо": як працює пілотний проєкт з протидії дронам на Львівщині

"Закрите небо": як працює пілотний проєкт з протидії дронам на Львівщині
Суспільне Львів

На Львівщині запрацював пілотний проєкт "Закрите небо". Приватна компанія, яка створює військове обладнання, передала пристрої, які протидіють дронам, у Дрогобич. Як працюють антидронові рушниці, дізнавалося Суспільне.

Пристрій може збивати різні типи безпілотників. Система антидрон складається з рушниці з антенами і наплічника з електронікою. Під час польоту є зв’язок між літальним апаратом і системою управління, яка отримує фото- чи відеоінформацію. Антидронова рушниця має налаштування в цьому ж діапазоні, але потужність хвилі вища, це і приглушує зв’язок. Заряду системи вистачає на годину безперебійної роботи.

"Тут представлено дві рушниці: трьохдіапазонна і п’ятидіапазонна. Одна працює на трьох діапазонах для комерційних дронів, інша працює в тому числі для дронів, які використовують додаткові частоти", — каже заступник генерального директора компанії Юрій Момот.

Система може збивати різні типи безпілотників
Система може збивати різні типи безпілотників. Суспільне Львів

Обладнання створює приватна компанія. Система в межах пілотного проєкту запрацювала у Дрогобичі.

"То є одна з машин швидкого реагування, яка їздить по району. В нас є декілька машин, які обладнані даними системами, і реагують на вильоти дронів. Фактично, як тільки щось десь з'являється, хлопці цілодобово чергують, виїжджають і працюють по дронах", — каже керівник групи швидкого реагування Олександр Томашенко.

Групи швидкого реагування працюють у Дрогобичі і сусідніх населених пунктах.

Читайте також

США запровадили санкції проти китайських компаній, які продавали Ірану компоненти для безпілотників

Іран таємно передав Росії боєприпаси – Sky News

На початок