Іран таємно передав Росії боєприпаси – Sky News

Іран таємно передав Росії боєприпаси – Sky News

Іран, прапор
Тегеран. Фото: Morteza Nikoubazl/NurPhoto via Getty Images

Іран таємно поставив велику кількість куль, ракет і мінометних снарядів до Росії для війни в Україні та планує надіслати більше. Про це повідомляє Sky News з посиланням на джерело в службах безпеки.

Співрозмовник телеканалу зазначив, що близько 100 мільйонів куль і близько 300 тисяч снарядів перевезено до Росії через Каспійське море двома вантажними кораблями Musa Jalil та Begey. Обидва судна плавають під російським прапором.

За словами джерела, один із кораблів вийшов з Ірану приблизно 10 січня, а інший – приблизно 12 січня. Обидва судна перевозили близько 200 транспортних контейнерів, наповнених зброєю.

Джерело телеканалу стверджує, що йдеться про постачання Росії 100 млн набоїв калібром 5,56 мм, 7,62 мм, 9 мм, 12,7 мм і 14,5 мм. Також Іран відвантажив РФ близько 300 тис. снарядів, у тому числі 107-мм протитанкові ракети та мінометні міни калібром 60 мм, 81 мм та 120 мм, а також артилерійські снаряди калібром 130 мм, 122 мм та 152 мм. Крім того, Іран передав Росії близько 10 тисяч бронежилетів та касок.

"Росія платить за боєприпаси готівкою і тим самим обходить західні санкції щодо неї, ігноруючи санкції щодо Ірану", — сказав співрозмовник Sky News.

При цьому телеканал зазначає, що йому не вдалося перевірити інформацію про обсяги постачання з незалежних джерел.

Імовірна допомога є доповненням до попередніх звинувачень у тому, що Тегеран надав Москві сотні дронів-камікадзе, якими Росія завдавала ударів по енергетичній інфраструктурі України, зазначає Sky News. "Росія продовжує використовувати Іран як "тилову базу", — сказало джерело в службах безпеки, описуючи тісні військові зв'язки між двома країнами.

Телеканал також нагадує, що західні та українські посадовці попереджали, що Іран може постачати набагато смертоносніші балістичні ракети, але доказів цього поки що немає.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

Уночі 6 березня Росія випустила по Україні 15 дронів-камікадзе Shahed, 13 з них збили Повітряні сили ЗСУ.

Читайте також

Росія, ймовірно, вичерпала запаси іранських дронів — британська розвідка

Іран контрабандною ввозив дрони у Росію за допомогою човнів та державної авіакомпанії — The Guardian

Тегеран постачає Росії боєприпаси в обмін на допомогу ракетній програмі Ірану — ЦРУ

На початок