США запровадили санкції проти китайських компаній, які продавали Ірану компоненти для безпілотників

США запровадили санкції проти китайських компаній, які продавали Ірану компоненти для безпілотників

США запровадили санкції проти китайських компаній, які продавали Ірану компоненти для безпілотників
Заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон та помічниця міністра фінансів з питань боротьби з фінансуванням тероризму і фінансовими злочинами США Елізабет Розенберг, фото: Getty Images

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США сьогодні 9 березня запровадило санкції проти китайської мережі з п’яти компаній і однієї фізичної особи за підтримку зусиль Ірану щодо закупівлі безпілотників.

Про це йдеться на офіційному сайті американського уряду.

"Ця мережа, що базується в Китайській Народній Республіці, відповідає за продаж і доставку тисяч аерокосмічних компонентів, зокрема компонентів, які можна використовувати для додатків БПЛА, до Іранської авіаційної промислової компанії (HESA)", — сказано у заяві.

Читайте також: "Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва та що означає китайський мирний план

При цьому зазначається, що HESA брала участь у виробництві моделі БПЛА Shahed-136, яку Іран та експортував до Росії.

"Іран безпосередньо причетний до жертв серед цивільного населення України внаслідок використання Росією іранських БПЛА. Сполучені Штати продовжуватимуть націлюватися на глобальні іранські мережі закупівель, які постачають Росії смертоносні БПЛА для використання в її незаконній війні в Україні", — прокоментував запровадження обмежень заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон.

Раніше, 31 січня, Сполучені Штати наклали нові торговельні обмеження на сім іранських компаній за виробництво безпілотників, які Росія використовувала для нападу на Україну.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати дрони-камікадзе з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research — групи, що вивчає зброю, яка застосовується під час різних військових конфліктів повідомили, що Росія модифікувала іранські дрони "Shahed-131", переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

Уночі 6 березня Росія випустила по Україні 15 дронів-камікадзе Shahed, 13 з них збили Повітряні сили ЗСУ.

Читайте також

Китай вважає, що війна в Україні закінчиться цього літа

Іран таємно передав Росії боєприпаси – Sky News

США запровадили санкції проти компаній, що експортували та продавали іранську нафту

На початок