На Київщині чоловік наловив карасів на майже 100 тисяч гривень

На Київщині чоловік наловив карасів на майже 100 тисяч гривень

На Київщині чоловік наловив карасів на майже 100 тисяч гривень
Незаконно виловлені карасі у Бориспільському районі Фото: ГУ Нацполіції Київської області

На узбережжі Канівського водосховища правоохоронці Бориспільщини спіймали 47-річного жителя Переяслава. Чоловік незаконно ловив карасів. Про це повідомляє пресслужба Головного управління Нацполіції у Київській області.

"Поліцейські вилучили гумовий човен, приладдя та незаконно добуті водні ресурси",— йдеться у повідомленні.

За ч. 1 ст. 249Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом Кримінального кодексу України чоловіку загрожує обмеження волі на строк до 3 років.

У Київському рибоохоронному патрулі нагадують, що у таких випадках потрібно і відшкодувати збитки за кожну незаконно виловлену рибину відповідно до встановлених такс. Зокрема, сом оцінюється у 5 117 гривень, сазан — у 3 706 грн, судак — 3 587 грн, щука — 3 468 грн, окунь — 3 162, лящ — 1 649 грн, а рак — 3 332 грн.

Один карась сріблястий оцінюється у 1581 гривню. Чоловік наловив на майже 100 тис. гривень,— підсумували правоохоронці

Що відомо про правила рибальства та їхнє порушення на Київщині

У серпні минулого року у Вишгороді під час рейду Київський рибоохоронний патруль зловив чоловіка під час порушення правил рибальства. Він незаконно виловив 15 судаків. Сума збитків становить майже 54 тис. гривень.

Протягом вихідних, 11 та 12 лютого, під час рибоохоронного рейду Київський рибоохоронний патруль затримав браконьєрів, які виловлювали рибу в забороненому для рибальства місці у Вишгородському районі. Своїми незаконними діями вони завдали збитків рибному господарству у розмірі понад 320 тис. гривень.

З 1 листопада діє заборона на вилов риби на територіях зимувальних ям у водоймах Київщини. Вона триватиме до початку нерестової кампанії 2023 року.

З 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові правила любительського і спортивного рибальства. Вони враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерівЗацікавлені сторони — фізичні та юридичні особи, які мають легітимний інтерес у діяльності організації, тобто певною мірою залежать від неї або можуть впливати на її діяльність.

У лютому 2023 року в Україні вперше запровадили заборону на вилов щуки. Цей вид прісноводних хижаків заборонять виловлювати задля успішного відновлення їхньої популяції. Обмеження діятимуть у період нересту риби із 15 лютого до 31 березня.

Читайте також

Штраф за невиконаний ремонт Льодового палацу — на підрядника подали в суд

На Київщині ділянка лісу вартістю понад 6 млн грн повернулася у власність держави

РФ готує провокацію на білоруському кордоні, Україна долає наслідки ракетної атаки. 380 день війни. Онлайн

На початок