США розширили санкції проти Ірану через постачання дронів Росії

США розширили санкції проти Ірану через постачання дронів Росії

США розширили санкції проти Ірану через постачання дронів Росії
Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Сполучені Штати наклали нові торговельні обмеження на сім іранських компаній за виробництво безпілотників, які Росія використовувала для нападу на Україну. Про це повідомляє Reuters з посиланням на Міністерство торгівлі США.

ПІд санкції потрапили такі іранські організації: Design and Manufacturing of Aircraft Engines, Islamic Revolutionary Guard Corps Aerospace Force, Islamic Revolutionary Guard Corps Research and Self-Sufficiency Jihad Organization, Oje Parvaz Mado Nafar Company, Paravar Pars Company, Qods Aviation Industry та Shahed Aviation Industries.

Компанії були додані до списку тих, хто здійснює діяльність, що суперечить інтересам національної безпеки та зовнішньої політики США.

Доповнення до списку організацій Мінторгівлі були опубліковані в попередній заявці у щоденному журналі уряду, і будуть офіційно опубліковані в 1 лютого.

Місія Ірану при ООН у Нью-Йорку заявила, що санкції не впливають на потужності Ірану з виробництва безпілотників, тому що всі його безпілотники виробляються всередині країни.

"Це є переконливою ознакою того, що безпілотники, збиті в Україні, з використанням частин, виготовлених західними країнами, не не належить Ірану", — заявили Іранські дипломати.

Що відомо про застосування РФ іранської зброї на війні в Україні

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.

Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці. Четверо людей загинули, серед них — вагітна.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

4 грудня в ЗСУ повідомили, що Росія рідше застосовує іранські дрони через морози. Того ж дня ЗМІ повідомили, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Наприкінці грудня керівник військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що Іран не передає Росії крилаті ракети для війни в Україні через загрозу запровадження проти нього жорстких міжнародних санкцій.

Читайте також

В Ірані пролунали вибухи, влада каже про атаку безпілотників

Атаку на військові обʼєкти Ірану, ймовірно, здійснив Ізраїль — WSJ

На початок