Як українці ставляться до вивчення російської мови у школах — опитування

Як українці ставляться до вивчення російської мови у школах — опитування

Як українці ставляться до вивчення російської мови у школах — опитування
Ілюстративне фото: Getty Images

Станом на лютий 2023 року 52% українців вважають, що взагалі не варто вивчати російську мову у школах. При цьому ще у 2019 році всього 8% українців підтримували таку точку зору.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Зазначається, що 42% опитаних станом на зараз підтримують збереження вивчення російської в певному обсязі. Водночас такі українці переважно виступають за зниження часу, який має відводитися на вивчення російської мови.

Так, сьогодні 33% опитаних хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж або менше часу, ніж іншим іноземним мовам. Лише 6% — порівняно із 30% у 2019 році та 46% у 1996 році — вважають, що обсяг вивчення має бути таким же, як і для української мови.

Читайте також: Обов'язковими предметами НМТ залишились українська мова та математика — ВР схвалила закон

Згідно з опитуванням КМІС, значний ріст тих, хто вважає, що російську мова взагалі не варто вивчати простежується у всіх областях України, а особливо на сході та півдні.

У південних областях лише 1% населення вважав у 2019 році, що російську мову не варто вивчати, а зараз – практично половина (49%). На Сході ніхто з респондентів опитування 2019 року не виступив за виключення російської мови з навчання в школах, а зараз таких – 30%.

Читайте також: Як перейти на українську в побуті: 10 порад

Опитування проводилось впродовж 14-22 лютого 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 1017 дорослих респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% для показників, близьких до 10%, 1,5% для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

Читайте також

В Україні погіршилось ставлення до 8 березня за останні роки — опитування

Скільки українців планують наперед в умовах повномасштабної війни — опитування Суспільного

Віра в перемогу України становить 95% – опитування

На початок