В Україні погіршилось ставлення до 8 березня за останні роки — опитування

В Україні погіршилось ставлення до 8 березня за останні роки — опитування

Календар
. Ілюстративне фото: Суспільне Рівне

Ставлення до Міжнародного жіночого дня 8 березня в Україні погіршилося, а його популярність за останні два роки знизилася з 34% до 25%.

Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології за результатами власного всеукраїнського опитування громадської думки "Омнібус".

Серед жінок воно більш популярне — 29%, ніж серед чоловіків — 23%.

"У 2013 році це свято було одним з найбільш улюблених, його відзначала приблизно половина українців, а саме 49%", — йдеться у дослідженні.

Також з 2021 року суттєво зменшилася популярність дня Перемоги 9 травня — з 30% до 13%, і Дня праці 1 травня з 12% до 5% відповідно.

Найбільші зміни відбулися зі ставленням до Дня незалежності України (24 серпня) та Дня захисників і захисниць (14 жовтня).

"День Незалежності України до повномасштабного вторгнення Росії цінувало лише 37% українців, а зараз 63%. День захисників і захисниць України був популярним лише серед 29%, а зараз серед 54%", — йдеться у дослідженні.

Більшість населення України святкує Великдень та Різдво Христове як найбільш популярні свята, з відсотком у 70% та 69% відповідно.

Опитування проводилось методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Опитано 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім тимчасово окупованих територій та АР Крим), серед громадян старше 18 років. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

Читайте топ-5 проєктів Суспільного, присвячених жінкам:

На початок