ISW припускає, що російські війська можуть займати 50 відсотків Бахмута

ISW припускає, що російські війська можуть займати 50 відсотків Бахмута

Бахмут
. Бахмут. Фото: кадр із відео бригади "Холодний яр"/Facebook

За оцінками американського Інституту вивчення війни (ISW), станом на 8 березня російські війська могли займати щонайменше 50 відсотків Бахмута. Російські війська, ймовірно, посилять атаки на північному заході та південному заході Бахмута (на північ від Опитного та на південь від Ягідного, відповідно), щоб обійти річку Бахмутку, прогнозують аналітики.

“Фінансист ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив 8 березня, що російські війська захопили весь східний Бахмут, і ця заява узгоджується з наявними візуальними доказами. За оцінками ISW, 7 березня українські війська завершили контрольований відхід зі східного Бахмута через річку Бахмутка”, — йдеться в аналітичному звіті.

Російські війська, як і раніше, навряд чи зможуть швидко використати прорив за межі Бахмута, якщо їм вдасться захопити місто.

“Пригожин припустив 8 березня, що Міністерство оборони Росії використовувало “групу Вагнера” для ведення високоінтенсивних виснажливих міських боїв у Бахмуті і може відкликати “групу Вагнера” після захоплення Бахмута, щоб звичайні регулярні підрозділи могли продовжити наступ”, — наголошують аналітики.

Пригожин не надав оцінки ймовірності успіху майбутніх російських наступальних операцій за межами Бахмута. В ISW не виявили жодних ознак того, що російські військові мають добре оснащені та підготовлені резервні сили для наступу за межі Бахмута. За даними аналітиків, більшість російських підрозділів, за якими ведеться спостереження на Донбасі, вже беруть участь у наступальних операціях. Включно з російськими повітряно-десантними військами, які приєдналися до російського наступу на Бахмут у січні 2023 року.

ISW продовжує оцінювати, що російський наступ на сході України незабаром досягне кульмінації, якщо російські війська захоплять Бахмут, оскільки російські військові не мають бойової потужності або підкріплень, необхідних для використання прориву під Бахмутом. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 8 березня, що захоплення Росією Бахмута "не обов'язково відображатиме якийсь переломний момент у війні", нагадують в ISW.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні

  • Кремль, можливо, намагається створити нове підконтрольне російському уряду збройне формування, яке називатиметься добровольчим, через російську державну енергетичну компанію "Газпром".
  • Американський чиновник заперечив, що, за оцінками американської розвідки, проукраїнське угруповання здійснило диверсію на газопроводі "Північний потік" у вересні 2022 року.
  • Німецькі та польські посадовці оголосили, що Німеччина та Польща поставлять Україні 28 танків Leopard 2 у березні 2023 року. Це посилить спроможність України вести контрнаступ на тлі високих втрат російських танків.
  • Російські війська продовжували наступальні дії на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна.
  • Російські війська продовжили наступальні операції навколо Бахмута 8 березня, але так і не змогли оточити місто.
  • Російські війська продовжили наступальні операції на околицях Донецька.
  • Російські джерела стверджують, що українські війська третій день поспіль висаджують десант на островах дельти Дніпра.
  • Кремль подвоює зусилля з відновлення кампаній з набору добровольців по всій Росії та окупованій Україні.
  • Російські лікарні продовжують формувати нові медичні центри в Росії, намагаючись максимально заповнити переповнені лікарні на окупованих територіях для лікування поранених російських військовослужбовців.
ISW карта бойових дій 8 березня 2023 року
Фото: з сайту ISW

Що відомо про ситуацію в Бахмуті

Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.

Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 9 березня.

Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Нині під критерії такої евакуації підпадає лише Бахмут. В місті, за даними військової адміністраці на 2 березня, було 37 дітей.

Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.

Читайте також

Українські сили, вочевидь, стабілізували свій оборонний периметр у Бахмуті — британська розвідка

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

Стабілізація фронту поблизу Бахмута, візит Сирського, штурми та атаки: хроніка боїв та ситуація в місті. 9 березня

На початок