Міжнародний кримінальний суд розслідуватиме депортації українських дітей до РФ — прокурор МКС

Міжнародний кримінальний суд розслідуватиме депортації українських дітей до РФ — прокурор МКС

Міжнародний кримінальний суд розслідуватиме депортації українських дітей до РФ — прокурор МКС
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, фото: AP

Міжнародний кримінальний суд розслідуватиме справи щодо незаконного вивезення українських дітей на територію Російської Федерації.

Про це в інтерв'ю телеканалу CNN заявив прокурор МКС Карім Хан.

"У нас є відомості з декількох джерел про те, що дітей з районів, окупованих військами РФ, вивезено на територію Росії. Їх не передали нейтральним третім країнам, не віддали та не скерували до інших частин України, їх вивезли до Російської Федерації", — зазначив він.

Хан також розповів, що особисто побував у порожньому дитячому будинку, який розташований за два кілометри від лінії фронту на півдні України.

"Малюнки, прикріплені на стіні, і шафи, повні одягу, розповідали про контекст любові та підтримки, який був колись. Але ця оселя була порожньою через ймовірну депортацію дітей з України до Російської Федерації або їхнє незаконне переміщення до інших частин тимчасово окупованих територій", — додав прокурор.

Раніше, 27 лютого, стало відомо, що Польща та Європейська комісія найближчим часом оголосять про спільну ініціативу, спрямовану на повернення дітей, викрадених з України під час російського вторгнення.

Що відомо про депортацію українських дітей до Росії

24 лютого президент України Володимир Зеленський під час пресконференції заявив, що Україна не може "силою" забрати дітей, яких Росія вивезла з тимчасово окупованих територій.

До цього уповноважений Верховної ради з питань захисту прав людини Дмитро Лубінець заявляв, що омбудсмен РФ Тетяна Москалькова та співробітники її офісу можуть бути особисто причетні до примусової депортації українських дітей.

Насильницька передача дітей з однієї групи в іншу, є однією з ознак геноциду відповідно до статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”.

За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96. З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.

Читайте також

Росіяни депортували близько 16 тисяч українських дітей — заступниця генпрокурора

Лубінець: Омбудсмен РФ Москалькова може бути причетна до депортації українських дітей

"Стаємо сильнішими разом". В Україні запустили ініціативу з психологічної підтримки дітей під час війни

На початок