Польща та Єврокомісія запускають спільну ініціативу з повернення в Україну депортованих у РФ дітей

Польща та Єврокомісія запускають спільну ініціативу з повернення в Україну депортованих у РФ дітей

ЗМІ
Польща та Єврокомісія запускають спільну ініціативу з повернення в Україну депортованих у РФ дітей
Дитячий майданчик у Херсоні, 25 жовтня 2022 року, фото: AP

Польща та Європейська комісія найближчим часом оголосять про спільну ініціативу, спрямовану на повернення дітей, викрадених з України під час російського вторгнення.

"На початку наступного тижня Єврокомісія і Польща оголосять про важливу ініціативу щодо дітей, викрадених з України, тому що західний світ повинен відреагувати на цю драматичну проблему", — заявив під час пресконференції 25 лютого заступник голови МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк, передає The First News.

За словами Шинковського, ініціатива зокрема полягатиме у ефективному зборі доказів депортації та притягненні винних до відповідальності.

Як пише Європейська правда, речниця Єврокомісії Дана Спінант на брифінгу у Брюсселі також підтвердила, що Єврокомісія спільно з Польщею запускає ініціативу за підтримки агентств ООН.

Вона додала, що детальна інформація про ініціативу буде представлена за кілька днів.

Суспільне звернулося за коментарем до Офісу Обмудсмана України.

Що відомо про депортацію українських дітей до Росії

24 лютого президент України Володимир Зеленський під час пресконференції заявив, що Україна не може "силою" забрати дітей, яких Росія вивезла з тимчасово окупованих територій.

Натомість за його словами, навесні має відбутися саміт United for Justice, де українська сторона буде обговорювати питання повернення до країни депортованих Росією дітей.

"Початок березня — один з таких кроків. Це буде конференція у Львові, там буде прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, буде багато лідерів та міжнародних організацій. Там будуть говорити про всі можливості й рішення", — сказав президент України.

Насильницька передача дітей з однієї групи в іншу, є однією з ознак геноциду відповідно до статті II Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”.

За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96. З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.

Читайте також

Росіяни вивезли з України 4600 дітей — офіс омбудсмена

Лубінець: Омбудсмен РФ Москалькова може бути причетна до депортації українських дітей

"Стаємо сильнішими разом". В Україні запустили ініціативу з психологічної підтримки дітей під час війни

На початок