У Мінреінтеграції пояснили, як відбуватиметься примусова евакуація дітей з Бахмута

У Мінреінтеграції пояснили, як відбуватиметься примусова евакуація дітей з Бахмута

Ексклюзивно
У Мінреінтеграції пояснили, як відбуватиметься примусова евакуація дітей з Бахмута
. Евакуаційні автобуси з мирними жителями, яких забрали з окупованих російськими військами територій, їдуть до м. Чугуїв у Харківській області, 30 травня 2022 року, ілюстративне фото: УНІАН

Станом на 8 березня обов’язкова евакуація в Україні триває лише в Донецькій області. З міста Бахмут мають вивезти всіх дітей, і дорослий супроводжуючий у такому випадку не має права відмовитися.

Про це у коментарі Суспільному розповіла віцепрем'єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Формою відмови від евакуації є письмово заповнена заява, коли дорослий може домовитись і не евакуйовуватись. Я вважаю, що це нормально, бо ми демократична країна. Ми не можемо людей змушувати. Однак постало питання саме в Бахмуті", — зазначила міністерка.

Вона повідомила, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Бахмуті проживало 12 тисяч дітей, а всього приблизно 70 тисяч осіб. Станом на зараз у місті 38 дітей, і уряд планує їх евакуювати, однак лише з дозволу військових та зважаючи на безпекові умови на території.

Дивіться також: Як українські військові обороняють БахмутФоторепортаж

"Є групи у складі й органи місцевого самоврядування, органи опіки та піклування, представники нацполіції, які їдуть на місце маючи локацію де перебуває сім’я. Вони проводять роз’яснювальну роботу. Коли ми говоримо про примусову евакуацію, то один супроводжуючий має бути. Немає опції відмовитись", — наголосила Верещук.

Вона нагадала, що згідно зі 166 статтею Кримінального кодексу, батьки зобов’язані зробити так, щоб життю та здоров’ю їхніх дітей нічого не загрожувало.

Напередодні, 7 березня, Кабінет міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Таке рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Читайте також

Українські сили, вочевидь, стабілізували свій оборонний периметр у Бахмуті — британська розвідка

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

Столтенберг: "Бахмут може впасти найближчим часом попри втрати росіян"

За Бахмутом — Краматорськ, Слов'янськ. Постійні штурми та примусова евакуація дітей: хроніка боїв та ситуація. 8 березня

На початок