Столтенберг: "Бахмут може впасти найближчим часом попри втрати росіян"

Столтенберг: "Бахмут може впасти найближчим часом попри втрати росіян"

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю міністрів оборони НАТО в штаб-квартирі в Брюсселі, 13 лютого 2023 р. Фото: Olivier Matthys / АР

Бахмут може впасти найближчим часом попри втрати росіян. Про це у середу, 8 березня, заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю Ради міністрів закордонних справ ЄС з міністрами оборони.

“Ми бачимо, що Росія кидає більше військ, більше сил, і те, чого Росії бракує в якості, вони намагаються компенсувати кількістю. Вони зазнали великих втрат, але в той же час ми не можемо виключати, що Бахмут може впасти найближчими днями”, — сказав Столтенберг.

За його словами, важливо підкреслити, що це не обов’язково відображає будь-який поворотний момент війни.

“Це лише підкреслює, що ми не повинні недооцінювати Росію”, — сказав Генсек Альянсу.

Що відомо про ситуацію в Бахмуті

Головнокомандувач ЗСУ Залужний та командувач Східного угруповання військ Сирський на засіданні Ставки 6 березня висловились за продовження оборони Бахмута та подальше посилення позицій. У вечірньому зверненні президент повідомив, що військові у місті отримають допомогу.

Штурми Бахмута та навколишніх населених пунктів продовжуються, повідомив Генштаб ЗСУ зранку 8 березня.

Кабмін 7 березня схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Нині під критерії такої евакуації підпадає лише Бахмут. В місті, за даними військової адміністраці на 2 березня, було 37 дітей.

Шляхи постачання у Бахмут не перерізані: військовим доставляють зброю, медикаменти, евакуюють поранених, повідомив ввечері 5 березня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах. Бахмут став політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Вуличні бої у місті, за свідченнями українських військових, безупинні й ускладнюються тим, що тут більш як чотири тисячі цивільних, які з різних причин відмовляються евакуюватись.

Читайте також

Українські сили, вочевидь, стабілізували свій оборонний периметр у Бахмуті — британська розвідка

Боротьба за Бахмут має стратегічне значення через склад російських сил у цьому районі — ISW

За оцінками НАТО, Росія втратила в Бахмуті в 5 разів більше солдатів, ніж Україна — CNN

За Бахмутом — Краматорськ, Слов'янск. Постійні штурми та примусова евакуація дітей: хроніка боїв та ситуація. 8 березня

На початок