Пам’ятник розстріляному воїну замість Леніна — кияни збирають підписи під петицією

Пам’ятник розстріляному воїну замість Леніна — кияни збирають підписи під петицією

Пам’ятник розстріляному воїну замість Леніна — кияни збирають підписи під петицією
Фото: Київська міська рада

Кияни збирають підписи під петицією про встановлення на місці монумента Леніну пам’ятника військовому ЗСУ, якого росіяни розстріляли за слова "Слава Україні". Відповідну петицію зареєстровано на сайті Київської міської ради.

Автор ініціативи Олексій Яковенко вважає за необхідне встановити у центрі Києва пам’ятник (цитата) "Герою з великої літери, Тимофію Миколайовичу Шадурі, воїну, що не побоявся в свою останню мить сказати ворогу в обличчя "Слава Україні", за що був жорстоко розстріляний росіянами". На монументі, на думку Яковенка, слід написати наступні рядки: "І настане час, коли один скаже: "Слава Україні! І мільйони відповідатимуть: "Героям Слава!". С.Бандера".

Як вважає автор петиції, монумент нескореному воїну краще за все встановити на тому місці, де колись був пам’ятник Леніну.

Що відомо про розстріл росіянами полоненого українського військового

Російські військові розстріляли українського полоненого за слова "Слава Україні". Відео опублікували кілька українських блогерів і Telegram-каналів. У ролику можна почути, як військовий, який потрапив у полон, каже: "Слава Україні", і після цього росіяни розстрілюють беззбройного чоловіка. Український омбудсмен Дмитро Лубінець відправив відео омбудсманам з різних країн як доказ чергового воєнного злочину Росії.

Президент Володимир Зеленський відреагував на відео про розстріл воїна за слова "Слава Україні". За його словами, Росія убиває людей за сам факт, що вони українці, за одне тільки слово про Україну.

7 березня командир 30 окремої мехбригади Володимир Сіленко повідомив Суспільному, що, ймовірно, боєць його бригади Тимофій Шадура є тим, кого розстріляли після слів "Слава Україні".

У 119-й бригаді вважають, що росіяни за слова "Слава Україні" розстріляли їхнього бійця з Ніжина — Олександра Мацієвського.

Після появи в мережі відео з убивством російськими військовими полоненого бійця ЗСУ, українська поетеса, бойовий медик, а нині військовослужбовиця Ярина Чорногуз запропонувала встановити в Києві пам’ятник цьому військовому на розі бульвару Шевченка та вулиці Хрещатик, де до 2013 року стояв монумент Леніну. Вона розмістила відповідний допис у своєму Facebook. Ним поділилися багато користувачів соцмережі, допис висвітлили у ЗМІ.

Читайте також

В ООН вважають, що відео вбивства українського воїна "може бути справжнім"

На початок