Генсек ООН прибув до Києва. 8 березня він зустрінеться із Зеленським

Генсек ООН прибув до Києва. 8 березня він зустрінеться із Зеленським

Генсек ООН Гутерреш
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. PHOTO: BULENT KILIC/AFP via Getty Images

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш уже прибув до Києва. Про це зранку 8 березня повідомив речник Генсека ООН у Твіттер.

"Генсек ООН перебуває в Києві. Пізніше сьогодні він зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, щоб обговорити продовження Чорноморської зернової ініціативи в усіх її аспектах, а також інші відповідні питання", — йдеться у дописі.

"Це вже третій візит Генерального секретаря в Україну за останній рік. Пан Гутерріш повернеться до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку у четвер вдень", — повідомили напередодні у пресслужбі.

Що відомо про Чорноморську зернову угоду

Україна, Туреччина та ООН 22 липня у Стамбулі підписали угоду, яка стосується розблокування портів "Одеса", "Чорноморськ", "Південний" та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія. Термін її дії був розрахований до 22 листопада 2022 року.

29 жовтня у РФ заявили, що припиняють участь в "зерновій ініціативі". Українська сторона підкреслила, що готова й надалі підтримувати глобальну продовольчу безпеку та закликала ООН та Туреччину відреагувати на російський шантаж.

Наступного дня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі не погодили рух суден "коридором", однак 31 жовтня з портів Одещини вийшли 12 суден з українською продукцією.

2 листопада у Міноборони Росії заявили, що відновлюють участь у "зерновій угоді" після отримання письмових гарантій від України про невикористання коридору для ведення бойових дій.

17 листопада 2022 року в Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.

1 березня Reuters з посиланням на джерела в українській владі повідомило, що Україна направила в ООН і Туреччину звернення щодо початку переговорів про продовження "зернової угоди".

Дія "зернової угоди" закінчується 18 березня цього року.

Читайте також

США закликають Росію продовжити та розширити зернову угоду

"До гендерної рівності ще 300 років" — генсек ООН

На початок